Medimagazin logo

Fransa'da sağlık krizini protesto eden doktorlar stetoskop bıraktı

Sağlık sisteminde yaşanan kriz, son aylarda birçok Avrupa ülkesinde sağlık çalışanlarının protesto amacıyla sokaklara inmesine neden oldu. Sağlık çalışanı yetersizliği ve ilaç tedarik sıkıntısı nedeniyle zor günler geçiren Fransa'da doktorlar ayaklandı
Kaynak: Yeni Şafak
Fransa'da sağlık krizini protesto eden doktorlar stetoskop bıraktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Acil servise başvuran hastaların bekleme süresinin 90 saate çıktığı Fransa'da sağlık sektöründeki kriz büyüyor. Sağlık çalışanı yetersizliği ve ilaç tedarik sıkıntısı nedeniyle zor günler geçiren Fransa'da doktorlar ayaklandı.

Ülkedeki sağlık krizinin ve geçim sıkıntısının büyümesi üzerine harekete geçen sağlık çalışanları, hükümeti protesto etti.

Avrupa ülkeleri alarm veriyor

Sağlık sisteminde yaşanan kriz, son aylarda birçok Avrupa ülkesinde sağlık çalışanlarının protesto amacıyla sokaklara inmesine sebep oldu.

Avrupa'da sağlık sistemi çöküşünün eşiğinde

Fransa'da sağlık ve sosyal hizmet sektörü çalışanları, personel ve finansman eksikliğini protesto etme amacıyla ve ücretlere zam talebiyle ülke genelinde greve giderken, Birleşik Krallık'ta on binlerce hemşire artan hayat pahalılığı ve enflasyon karşısında adil maaş artışı talebiyle sokaklara inmişti.

İtalya'da da sağlık çalışanları, Kasım ayında sokaklara inerek yaşanan sorunlar sebebiyle protesto gösterilerinde bulunmuştu.

 

fransa
saglik sistemi
protesto
avrupa
saglik calisanlari
Yorum (2)
Ömer hayyam
sonraki haber 900 fransız doktor çalışmak için başvurdu olur, geçmişte 900 yunan doktorunu yemiştik....
3
Cevapla
tıp tarihçisi
1-ilk stetoskopu siroz tanımlaması da olan fransız doktor laenec buldu.tahtadan huni gibi bir şeydi. 1870 yılnda devrimdi tıplı usg gibi.. 2- uzmanlıkta tus sınavı yapan avrupadaki diğer ülke fransadır.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir