Medimagazin logo

Ebola virüsü taşıyan doktor ABD'de karantinaya alındı

Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre bugüne kadar görülen en ölümcül virüs olan Ebola'ya yakalanan ABD'li doktorlardan 33 yaşındaki Kent Brantly tedavi edilmek üzere Liberya’dan Atlanta’ya getirildi.
Kaynak: HÜRRİYET
Ebola virüsü taşıyan doktor ABD'de karantinaya alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Brantly, özel bir elbise giydirilerek getirildiği hastanede karantinaya alındı. Doktoru Atlanta'daki hastaneye taşıyan ambulansa polis araçları refakat etti.

Liberya'da hastalığıa yakalanan diğer ABD'li doktor Nancy Writebol’un da önümüzdeki gün içinde Atlanta’da olacağı belirtildi.

 

Ölümcül Ebola virüsünün kontrol edilemez bir hızda yayıldığını söyleyen Dünya Sağlık Örgütü, (WHO) salgının ilk baş gösterdiği şubat ayından bu yana bin 300’den fazla kişide virüs tespit edildiğini, şimdiye kadar hastalığa yakalanan 728 kişinin ise hayatını kaybettiğini duyurdu.

Mart ayında Gine’de ortaya çıkan salgın kısa sürede Liberya ve Sierra Leone’ye en son da Nijerya’ya yayıldı.

AFRİKA TEMSİLCİLERİ ABD'DE KONTROLDEN GEÇİRİLECEK
ABD Başkanı Barack Obama ise, gelecek hafta Washington'da düzenlenecek olan ABD-Afrika zirvesine Batı Afrika'dan katılacak olan temsilcilerin sağlık kontrolünden geçirileceğini açıkladı.

Obama, "Bu ülkelerden gelen kişiler çok küçük de olsa bir risk unsuru. Bir şekilde virüs taşımadıklarından emin olmalıyız. Sağlık kontrolleri yapılacak" diye konuştu.
 

ebola
virüsü
taşıyan
doktor
abd'de
karantinaya
alındı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir