Medimagazin logo

Corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 112'ye yükseldi

Suudi Arabistan'da ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromunun (SARS) değişik bir türü olan corona virüsü MERS-CoV hastalığına yakalanarak ölenlerin sayısının 112'ye yükseldiği bildirildi.
Corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 112'ye yükseldi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

RİYAD-Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Cidde'de 5, Riyad'da 6 ve Mekke'de 4 olmak üzere 15 kişide daha virüse rastlandığı ve ölen bir kişiyle birlikte sayının 112'ye yükseldiği belirtildi. Açıklamada ayrıca virüsün ortaya çıkışından bu yana, ülkede hastalığa yakalananların sayısının 411'e yükseldiği kaydedildi.

Orta Doğu ülkelerinde özellikle Suudi Arabistan'da yayılan virüsün Mekke, Medine ve Cidde gibi hac ve umre güzergahı üzerindeki kentlerde görülmesi, umre ziyaretlerinin yoğunlaştığı 3 aylarda, yetkilileri endişelendiriyor.

SARS'ın değişik bir türü olan corona virüsü, ilk olarak Eylül 2012'de tespit edildi. Suudi Arabistan başta olmak üzere Orta Doğu ülkelerinin korkusu haline gelen corona virüsü, akciğerleri ve böbrekleri tahrip ediyor. Bağışıklık sistemini çökerten virüsün uzun süreli yakın temasla bulaştığı belirtiliyor. Kaynağı hakkında yeterli bilgi olmayan virüse karşı henüz koruyucu aşı veya antibiyotik ilaç tedavisi bulunmuyor.

corona
virüsü
nedeniyle
ölenlerin
sayısı
112'ye
yükseldi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir