Medimagazin logo

Büyücüler doktorların yerini aldı

Ruslar tedavi için doktorların yerine büyücülere başvurmayı tercih ediyor. Doktorların sayısını geçen büyücülerin, Rusya'daki sayıları da yaklaşık 800 bin olduğu ifade ediliyor. Çalışma izni alabilen büyücüler vergilerini ödeyerek yasal iş yeri açabiliyor.
Kaynak: STAR
Büyücüler doktorların yerini aldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Darya Mironova isimli büyücü kendisine başvuran herkesi sağlığına kavuşturduğunu iddia ediyor. Doktorların bile kendisine başvurduğunu illeri süren Mironova, "Bazen doktorlar bile danışmak için bana uğruyor. Doktorlar, doğru teşhis ve tedaviye rağmen iyileşmeyen hastalar için benden tavsiye istiyorlar" diyor.

Büyüyen trendin parçası olan Mironova, Moskova'da hizmetlerini sunan 300 bin büyücüden en tanınanlar arasında. Rusya genelinde farklı büyü metotları ile tedavi yaptıklarını iddia edenlerin sayısı ise 800 binden fazla. Bu rakam ülke genelinde görev yapan doktorların sayısını geçiyor. Siyasetçiler ve uzmanlar, bu denli ilginin kaynağını araştırırken, hekimler ülkede tedavi ve sağlık koşullarının iyi olmadığına işaret ediyor.

Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma'da Sağlık Koruma Komitesi üyesi Elmira Glubokovskaya büyücülerin artışını doğal bulduğunu ifade ederek, "Büyücüler çok popüler, çünkü hastanelerin tedavi kalitesi ülke genelinde hiç iyi değil. Bu yüzden biz sağlık sistemini iyileştirmek için sağlık mevzuatını geliştiriyoruz ve bu alan için yatırımları teşvik ediyoruz" sözlerini dile getiriyor.

Yetkilileri özellikle sahte şifacıların artmasından endişeli. Gün geçtikçe sayıları artan büyücülerin tanıtım ilanlarını günlük gazetelerde görmek mümkün. Gazete sayfalarında yer alan reklamlarda bir çok büyücü yüzde 100 tedavi vaadinde bulunuyor.

Piyasada sadece para peşinde olan sahtekarların çok olduğunu ifade eden büyücü Darya, reklamların şüpheli olduğunu söylüyor. Darya, "Birisi tamamen iyileştiririm, yüzde 100 sağlığa kavuştururum diyorsa ben inanmam. Çünkü tıp bile böyle vaatte bulunamaz. Gazetelerde gördüğümüz reklamların yüzde 90'ı yalandır" diyor.

büyücüler
doktorların
yerini
aldı
Yorum (1)
aydın
Ülkemizde de şifalı otçular, kemoterapi yerine şu otu kaynatın bu otu hüpletinciler, dolunayda lavman yapın diyen Azerbaycan dan hörmetle ( rüşvetle ) prof ünvanı alan tütün eksperleri ( bknz. maranki ) türedi... Sağlık bakanllığı kafayı bize takmış, bunlara ise dur diyen yok...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir