Medimagazin logo

Bebeklerin üçte ikisi yok sayılıyor

Birleşmiş Milletlerin Plan International Çocuklara Yardım Örgütü’nün yayımladığı bildiriye öre, bazı Afrika ülkelerinde yeni doğan bebeklerin yaklaşık üçte ikisi kayıt altına alınmıyor.
Bebeklerin üçte ikisi yok sayılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

DAKAR - BM’nin bildirisinde, Liberya'da yeni doğanların sadece yüzde 16'sının, Nijer'de ise yüzde 38'inin kayıt altına alındığı vurgulandı.

 

Bildiride, yeni doğan bebeklerin, 20 yılda nüfusu iki kat artan Afrika bölgesinde kayıt altına alınması gerektiği belirtildi.

 

Bu bölgede birçok çocuğun eğitimden yoksun kaldığının belirtildiği bildiride, doğum belgesine sahip olmamaları nedeniyle bu çocukların "neredeyse görünmez olduğu", temel insan haklarından yararlanamadığı kaydedildi.

bebeklerin
üçte
ikisi
yok
sayılıyor
Yorum (1)
Frankie Bellevan
Afrika'nın kayıt altına alınmış nüfusuna ne yapmışlar bunu da söyleselerdi.Afrikada "Temel insan hakkı" varmıymış?Türkiyede bile ciddi ciddi düşünmek lazım,acaba nüfusa kayıtlı olmak lehimize mi aleyhimize mi?Nüfusa kayıtlı oluyoruzda ne oluyor?Sonra kayıtdışılık cazip birşey değil mi?Değilse kayıtdışı ekonomi niye var ve niye önü alın(a)mıyor?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir