Medimagazin logo

Amerikan Pediatri Cemiyeti: Sünnetin zarardan çok faydası var

Almanya, Danimarka ve Avusturya gibi ülkelerde sünnetin yasaklanması tartışılırken, Amerikan Pediatri Cemiyeti (APP) sünnetin faydalarının, zararlarından çok daha fazla olduğunu açıkladı.
Kaynak: CİHAN
 Amerikan Pediatri Cemiyeti: Sünnetin zarardan çok faydası var
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Journal Pediatrics Dergisi'nde yayımlanan bildiride, APP, sünnet ile ilgili olarak ebeveynlere taraflı bilgilerin verilmemesi gerektiğini, sünnetin iddia edildiği gibi iktidarsızlık ve benzeri hastalıklara sebep olmadığını belirtti. Dergiye konuşan Dr. Andrew Freedman, çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ebeveynlere destek verdi: "Biz kimseye çocuğunuzu sünnet ettirmek zorundasınız, demiyoruz. Bu ebeveynlerin vermesi gereken bir karar. Ancak bir aile, sünnetin çocukları için faydalı bir şey olduğunu düşünüyorsa bunun için yeterince sebep var."

Müslümanlar ve Yahudiler tarafından dini bir görev olarak kabul edilen sünnet, Avrupa'nın da gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Köln Eyalet Mahkemesi'nin sünneti yasaklayan kararının ardından başlayan tartışma hızla diğer ülkelere yayıldı. Danimarka'da konuyla ilgili özel bir açıklama yapan Başbakan Helle Thorning Schmidt, sünneti yasaklamayı planlamadıklarını, ancak hükümet olarak sağlık şartlarına uygun bir şekilde yapılıp yapılmadığını kontrol edeceklerini söyledi.

amerikan
pediatri
cemiyeti:
sünnetin
zarardan
çok
faydası
var
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir