Medimagazin logo

44 milyon dolarlık fatura hasta etti

Zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırılan Alexis Rodriguez adlı işsiz bir ABD vatandaşı 44 milyon 76 bin 587 dolarlık faturayı görünce iyileştiğine pişman oldu.
44 milyon dolarlık fatura hasta etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Zatürre teşhisiyle geçtiğimiz hafta New York'taki Bronx-Lebanon Hospital'a kaldırılan Alexis Rodriguez adlı işiz bir ABD vatandaşı taburcu olacağı gün gelen hastane faturasını görünce daha da ağırlaştı. Zira fatura tam 44 milyon 776 bin 587 dolardı.

Alexis Rodriguez adlı bir Amerikan vatandaşı zatürre teşhisiyle kaldırıldığı New York'taki bir hastanede başına geleceklerden habersizdi. Tedavisi tamamlanan ve taburcu olmak için hazırlık yapan Rodriguez, hastane faturasını gördüğü zaman ise iyileştiğine belki de pişman oldu. Astım krizine giren ve fenalaşan Rodriguez'i bu duruma sokan ise tam 44 milyon 776 bin 587 dolarlık faturaydı. New York Daily News'in haberine göre, Alexis Rodriguez kendisine yüksek miktarda bir fatura geleceğini tahmin ediyordu ancak bu kadarını da beklemiyordu. Alexis'in yakınları derhal hastaneye yönetimine itiraz ettiler. Hastane yönetimi ise yaptığı incelemede sistemde yaşanan bir sorun nedeniyle faturanın yanlış basıldığını açıkladı.

Olayın basına yansımasının ardından yüzlerce hasta yakını kendilerine fahiş faturalar geldiğini söyleyerek hastane yönetimine başvurdu. Yönetim de gelen itirazları inceleyerek hatalı faturaları düzeltti.

Errol Schenner adlı hastane sözcüsü ise hasta ve hasta yakınlarından, neden oldukları sıkıntı nedeniyle özür dilediklerini ifade ederek, güncel ve düzeltilmiş faturaların yeniden gönderileceğini ifade etti. Bu arada Alexis Rodriguez'in sağlık durumunun da iyi olduğu belirtildi.

44
milyon
dolarlık
fatura
hasta
etti
Yorum (1)
my
bizim SGK 1 haftalık yatarak zatüre tedavisini 300-400 tl(200 dolar civarı)'ye kapatıyor. sonra da soruyorlar neden bu üniversite hastaneleri batıyor diye..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir