Medimagazin logo

Vekil ebe ve hemşirelere izin kararı

Tüm Sağlık-Sen'in açtığı dava sonucunda İdare Mahkemesi, vekil ebe hemşirelerin de yıllık izin, mazeret izni ve doğum izni gibi devlet memurlarına tanınan haklardan yararlanması gerektiğine karar verdi.
Vekil ebe ve hemşirelere izin kararı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, vekil ebe hemşirelerin de yıllık izin, mazeret izni ve doğum izni gibi Devlet Memurlarına tanınan haklardan yararlanacaklarını açıkladı.

Tüm Sağlık-Sen  Kayseri de vekil ebe olarak görev yapan üyesiyle ilgili olarak, yıllık, mazeret, hastalık, doğum izni ve aylıksız izin istemiyle idareye başvurdu. Ancak idare vekil ebe ve hemşirelerin izin hakları olmadığı gerekçesi başvuruyu reddetti.
 
İdarenin ret cevabı üzerine Sendika, idarenin işleminin iptali için Kayseri 2. İdare Mahkemesine dava açtığını belirterek; İdare Mahkemesinin, çalışanların dinlenme hakkının Anayasa’nın 5. Maddesi ile teminat altına alındığına ve dinlenme sürelerinin kanunla düzenlendiğine dikkat çekerek, verdiği kararında, vekil ebe/hemşire olarak atananların yasada belirtilen süre, rapor vs. koşulları taşımaları kaydıyla, yıllık, mazeret, hastalık ve aylıksız izin haklarından yararlandırılmaları gerektiğine hükmettiğini açıkladı.

 

vekil
ebe
ve
hemşirelere
izin
kararı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir