Medimagazin logo

'Televizyonlarda da görüyoruz sizleri, zaten dayağı hak ediyorsunuz'

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, gelen bir üzerine yola çıkan ambulans sürücüsünün hasta yakınları tarafından darp edildiği ileri sürüldü.
'Televizyonlarda da görüyoruz sizleri, zaten dayağı hak ediyorsunuz'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KONYA-Edinilen bilgiye göre, Konya 112 komuta merkezinden gelen bir vaka ihbarı üzerine adrese intikal etmek için harekete geçen 112 ambulansı ekipleri, şehir merkezinden çıkış esnasında içerisinde hasta olan sivil bir aracı fark edince TOKİ kavşağından diğer şeride dönüş yaptı. Hastayı sivil araçtan ambulansa nakletmek isterken sedyeye yöneldiği sırada hasta yakınlarının hakaret ve saldırısına uğradığını iddia eden ambulans sürücüsü Halil İbrahim C., vakayı hastaneye ulaştırdıktan sonra 3 gün iş göremez raporu verilerek Beyşehir Devlet Hastanesi genel cerrahi servisinde tedavi altına alındı.

Hastaneye gelen polise 3 kişi olduğunu belirttiği hasta yakınlarından şikayetçi olduğunu ifade eden Halil İbrahim C., "Nerede kaldınız, televizyonlarda da görüyoruz sizleri zaten dayağı hak ediyorsunuz' dediler, ardından hakaret ve tehditler savurarak beni yumruk ve tekmeyle darp ettiler. Doktor 3 gün iş göremez raporu verdi. Hasta yakınlarından şikayetçiyim" dedi.

Ambulans şoförü, kendilerinin vaka ihbarına vakayı taşıyan aracın şehir merkezine yaklaştığının bildirilmesi üzerine çıkan ikinci ambulans olduklarını, hastayı taşıyan sivil aracın adrese yönlendirilen ilk ambulansla yolda karşılaşamaması üzerine böyle bir durumun yaşandığını savundu.

Bu arada, Beyşehir İlçe Sağlık Müdür Vekili Dr. Murat Özbek ile Sağlık Sen Beyşehir İlçe Başkanı Talip Akbulut ile ambulans sürücüsünün mesai arkadaşları da serviste tedavi altına alınan meslektaşlarını ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Sağlık Sen Konya İl Başkan Yardımcısı Mesut Can ise, 112 ambulansı sürücüsünü yapılan fiziki saldırı olayını kınadığını açıkladı. Can, sağlık ekiplerinin görevi başında Beyşehir'de daha önce de bu tür saldırılara maruz kaldığına dikkati çekerek, bu saldırıların artık bir son bulmasını temenni ettiklerini, meslektaşlarının bu konularda da daime yanlarında ve destekçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.

'televizyonlarda
da
görüyoruz
sizleri
zaten
dayağı
hak
ediyorsunuz'
Yorum (4)
tahir
vatandaş haklı, bu ülkede yıllarca vatandaşa cefa çektirdiniz. artık zaman değişti, allah hükümetimizden razı olsun.
0
Cevapla
Talha Özen
esnafa cart curt yok. sizde sağlıkçı olmasaydınız. seçmen döverde severde. azıvık sevmiş. reisimiz ortadoğunun lideri. o kadar.
0
Cevapla
doktor esnafı
Müşteri velinimetimizdir ve her zaman haklıdır.
0
Cevapla
allah islah etsin
Allah siz ikinizi en yakin zamanda ambulansa muhtaç eder inşallah.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir