Medimagazin logo

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Cerrahpaşa protestosu

Cerrahpaşa Tıp Tıp Fakültesi'nin bir bölümünün Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne taşınacağının duyurulması üzerine görev yerlerinin değiştirileceğini öne süren hastane çalışanları eylem yaptı
Kaynak: DHA
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Cerrahpaşa protestosu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Depreme dayanıklı olmadığı için tahliye kararı boşaltılma kararı alınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bazı bölümler farklı hastaneye taşınıyor.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın taşınma süreciyle ilgili yaptığı açıklamada,  "Bundan böyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hastanesi poliklinik hizmetlerine ağırlıklı olarak eskiden olduğu gibi mevcut yerinde yani Cerrahpaşa'da devam edecek. Poliklinik hizmetlerinin yanı sıra robotik cerrahi, karaciğer-böbrek ve kemik iliği nakilleri, yoğun bakım gibi özellikli işlemler de dâhil olmak üzere tüm ameliyat ve yatan hasta hizmetleri Samatya ve Taksim hastanelerimizde sürdürülecektir" dedi.

"Bizlerin yaşamları, kurdukları düzenleri göz ardı edilmesin"

Karar üzerine Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bu sabah eylem vardı. Hastanenin bazı çalışanların başka hastanelerde görevlendirileceği iddiası üzerine Sağlı ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri protesto gösterisi düzenledi.

Grup adına basın açıklaması yapan SES Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi temsilcisi Muhsin Uysal, "Hepinizin bildiği üzere depreme dayanıksız olduğu bilinen çok sayıda hastane bugüne kadar hiçbir önlem alınmayıp yaşadığımız deprem felaketiyle apar topar oldukça kaotik bir taşınma, birleştirme sürecine girmiş olması hastanelerde çalışan bizleri oldukça endişelendirmiştir" dedi.

Uysal, "Bu planlamalar yapılırken ne hastanemizin fiziki koşulları ne de çalışan sayısı göz önünde bulundurulmayıp hastane yöneticilerimizin dahi fikri alınmamıştır. Biz hastane çalışanları daha bu fikre adapte olamamışken dün itibariyle bizlerin farklı hastanelerde görevlendirileceğimiz bilgisini öğrenmiş bulunmaktayız. H

astanelerimiz olası bir depreme karşı yenilensin, yeniden inşa edilsin ama bütün bu yenilemeler yapılırken o hastanelerin içerisinde çalışan bizlerin yaşamları, kurdukları düzenleri göz ardı edilmesin. Burada bulunan her birimizin evleri, çocuklarımızın okulları çalıştığımız hastanemize göre planlanmıştı" diye konuştu. 

taksim egitim ve arastirma hastanesi
hastane calisanlari
eylem
cerrahpasa
Yorum (5)
s.b
taksim ilk yardımı destekliyorum. üniversite hastanesini bir kamu hastanesi ile kapatmak doğru bir yaklaşım değil. istanbul eğitim ve araştırma hastanesi de aynı durumdadır maalesef . bu yanlışlıktan dönülmelidir.
16
Cevapla
Dr hakan
yok öyle grev , devlet nerde isterse orada çalışacaksınız oralar sizin tapulu maliniz değildir yeri geliyor hepimiz sssgörevlendirmeye gidiyoruz 100 km ötedeki hastaneye. senin amirin ne diyorsa yapacaksın öyle baskaldirma olamaz
3
Cevapla
Ferhat Hemşire
kesinlikle bu yanlıştan dönülmeli. çalışanlar mağdur edilmemeli
Cevapla
Dr east
kimi eş durumu yapmadığı için doğuda çalışır. kimi tek artısı eş durumu olduğu için i̇stanbul da kalır, birde hastane beğenmez, taşınmaya üşenir.
Cevapla
Ali kemal (Dr)
hastane yöneticilerimizin dahi fikri alınmamıştır ( yöneticileri bu konuda dinlemek isterdik !)hastanenin bazı çalışanların başka hastanelerde görevlendirileceği iddiası (iddia asılsız ise ?).hastanelerde çalışan bizleri oldukça endişelendirmiştir, (hiç endişeniz olmasın, devletinize güvenin)
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir