Medimagazin logo

Sağlıkçılar bakandan eğitim seferberliği istedi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına yönelik ön lisans ve lisans tamamlama programları kapsamında eğitim seferberliği başlatılmasını istedi.
Sağlıkçılar bakandan eğitim seferberliği istedi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına yönelik ön lisans ve lisans tamamlama programları kapsamında eğitim seferberliği başlatılmasını istedi.

Metin Memiş, Bakan Akdağ'a, sağlık çalışanlarının eğitimlerine özel önem verdiklerini aktararak, özellikle acil tıp teknisyenlerinin paramedik olması ile ilgili talebi dile getirdi. Hastaya müdahalede paramediklere tanınan yetkinliğin acil tıp teknisyenlerinde olmadığının altını çizen Memiş, bu durumun aşılması sayesinde sağlık hizmetleri sunumunda da önemli bir gelişme olacağını dile getirdi.

Sağlık-Sen ve YÖK arasındaki görüşmeler sonucu sağlık alanında görev yapan bütün lise mezunları için ön lisans, ön lisans mezunları için de lisans tamamlama programlarının açılmasını beklediklerini söyleyen Memiş, bu konularda Bakan Akdağ'dan destek istedi. Görüşmede, sağlık çalışanlarının mesleki eğitimlerine özel bir önem verdiklerini ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 50 ilde devam ettirdikleri yüksek lisans programlarına talebin her geçen gün arttığını söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise Sağlık-Sen'in üyelerine yönelik eğitim çalışmalarını takdirle izlediğini kaydederek, sağlık çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için bakanlık olarak sonuna kadar destek vereceklerini söyledi.

Bakan Akdağ, "Sağlık sisteminin çağın ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesi için sağlıkta dönüşüm programı ile birlikte tüm vatandaşlarımıza ulaşılabilir, eşit ve kaliteli sağlık hizmeti amaçlıyoruz. Bu yüzden reform niteliğinde düzenlemeleri gerçekleştirdiğimiz ve ciddi mesafeler aldığımız bu dönemde, Sağlık-Sen'in eğitim seferberliği önerisini önemsiyorum." dedi.

sağlıkçılar
bakandan
eğitim
seferberliği
istedi
Yorum (3)
biyolog
bizim hastanede sağlık çalışanları sınav zamanı bilgisayar başına toplanıyor sorumlu hekimde yanlarında soruları hekim cevaplıyor arkadaşlar işaretliyor.Bunada lisans ve yüksek lisans eğitimi diyorlar.
0
Cevapla
Osman Kundakçı
Acil tıp teknisyenleri muhakak uzaktan eğitim ile acil tıp teknikeri ( paramedik ) yapılmalıdır. Zaten bakanlık 4 modüler eğitimi alan ATT'ye yetki verdi. Bunun en güzel örneği hemşirelerin uzaktan eğitim şimdi ise yüksek lisans tamamlatılıyor. Bu hususa bakanlık el atmalı.
0
Cevapla
bahar
sağlık teknikerlerine üst öğrenim hakkı sağlanmalı. bu konuda sağlıkçıların istekleri arzuları karşılanmalı
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir