Medimagazin logo

Sağlık-Sen'den Türk Tabipleri Birliğine terör tepkisi

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: - "Geçmişte ara rejim ürünü kaos senaryolarına destek veren TTB zihniyeti, bugün de terör örgütünün kaos söyleminin taşeronluğunu yaparak bir kez daha milletin karşısında yer almaktadır"
Sağlık-Sen'den Türk Tabipleri Birliğine terör tepkisi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Tabipleri Birliği yönetiminin hastanelere, ambulanslara, sağlık çalışanlarına saldıran terör örgütüyle paralel bir söylem geliştirerek, meslek onurunu çiğnediğini savundu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, yaptığı yazılı açıklamada, terör olaylarının yaşandığı doğu ve güneydoğu illerindeki hekimlerin büyük bir fedakarlıkla görev yaptığını ancak Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB), sağlık çalışanlarının yaşadığı tehditlere duyarsız kaldığını belirterek, TTB yöneticilerine istifa çağrısı yaptı.

TTB'nin terörü kınamak yerine terörle mücadeleyi eleştiren bir tavır sergilediğini belirten Memiş, "Bu anlayış, terör karşısında hayatın itibarını savunan kutsal mesleğin mensuplarına açıkça ihanet etmektedir. Geçmişte ara rejim ürünü kaos senaryolarına destek veren TTB zihniyeti, bugün de terör örgütünün kaos söyleminin taşeronluğunu yaparak, bir kez daha milletin karşısında yer almaktadır" görüşünü savundu.

Memiş, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Terörün diliyle barış çağrısı yapmak, barışa değil teröre hizmet etmektir. Başta TTB olmak üzere, terörü ve terör örgütünü masum görme ve gösterme çabası olanlara sesleniyoruz. Milletimizin huzuru ve can güvenliği tehdit altında ise bunun sorumlusu bebek katili terör örgütüdür. Hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız can güvenlikleri olmadan hizmet vermeye çalışıyorsa, bunun sorumlusu terör örgütüdür. Sağlık kuruluşuna ulaşmak için ambulans bekleyenlere ambulans gidemiyorsa, bunun sorumlusu vatandaşa sağlık hizmeti götürmek için yola çıkan ambulansı engelleyen terör örgütüdür. Amacınız vatandaşlarımızın sağlık hizmeti almalarını sağlamaksa, yapmanız gereken bellidir; terör örgütünü kınayın, silahlarını bırakma çağrısı yapın ya da sağlık mesleğinin onurunu daha fazla kirletmeden bulunduğunuz görevlerden istifa edin."
 

ttb
saglik-sen
teror
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir