Medimagazin logo

Sağlık-Sen üyeleri hemşirenin hasta yakınlarınca darp edilmesini protesto etti

Sağlık-Sen üyeleri, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli hemşire Songül Güvenç'in hasta yakınlarınca darp edilmesini protesto etti
Sağlık-Sen üyeleri hemşirenin hasta yakınlarınca darp edilmesini protesto etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Sağlık-Sen üyeleri, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli hemşire Songül Güvenç'in hasta yakınlarınca darp edilmesini protesto etti.

Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanı bir grup, hastane önünde toplanarak arkadaşlarına yapılan fiili saldırıya tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan Sağlık-Sen İstanbul 1 Nolu Şube Sekreteri Durali Baki, her türlü hakarete ve zorluğa karşın özverili bir şekilde görevlerini sürdüren sağlık çalışanlarına yapılan saldırıları esefle kınadıklarını söyledi. Gece gündüz demeden toplumun sağlığını koruma adına hizmet veren sağlık çalışanlarının şiddet değil, övgüyü hak ettiklerini belirten Durali Baki şunları söyledi: "27.10.2008 tarihinde hastanenin cerrahi kliniğinde gece nöbeti tutan hemşire Songül Güvenç hasta ve yakınları tarafından darp edilmiştir. Hemşire arkadaşımıza yapılan bu menfur ve aşağılık saldırıyı esefle kınıyoruz. Bu insanlık dışı olay son zamanlarda ülkemizin çeşitli bölgelerinde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları da göz önünde tutulduğunda, sağlık çalışanlarının güvenliği konusunun ciddi bir sorun haline dönüştüğünü göstermektedir. Toplumun içinden çıkan ve toplumun sağlığını koruma adına gece gündüz çalışan insanlar, şiddet değil saygıyı ve övgüyü hak etmektedir. Bütün vatandaşlarımız unutmasın ki sağlık çalışanları da bir annedir. bir eştir, bir babadır, bir evlattır. Her şeyden önemlisi de bir insandır. Sizlerin bir an önce sağlığına kavuşabilmesi için çeşitli zorluklara rağmen fedakarca görev yapmaktadır."

Cihan
Memurlar.net
sağlık-sen
üyeleri
hemşirenin
hasta
yakınlarınca
darp
edilmesini
protesto
etti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir