Medimagazin logo

Sağlık-Sen Başkanı: Sözleşmelilerin kadroya geçmesiyle ilgili düzenleme bu ay yürürlüğe konulur

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Başkanı Semih Durmuş, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştüklerini söyleyerek, “Sözleşmelilerin kadroya geçmesi ile ilgili bir düzenlemeyi bizler bu ay içerisinde yürürlüğe koymuş oluruz diye umut ediyorum” dedi
Kaynak: DHA
Sağlık-Sen Başkanı: Sözleşmelilerin kadroya geçmesiyle ilgili düzenleme bu ay yürürlüğe konulur
Sağlık-Sen Başkanı Semih Durmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i ziyaret etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık-Sen Başkanı Semih Durmuş, Memur-Sen heyeti ile sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret etti. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Durmuş, sözleşmeli personelin kadroya geçmesi ile ilgili önceden komisyon çalışmalarının yapıldığını söyledi.

 Durmuş, “Nihai çalışmaya da son şeklini vermek için biz görüşme gerçekleştirdik. Kamuda sözleşmeli adı altında çok farklı istihdamlar var. Tüm bu sözleşmelilerin kadroya geçmesi ile alakalı son değerlendirme toplantısı yapılmış oldu. Onlarda meseleye çok sıcak baktıklarını, burada yapılacak düzenlemenin kamudaki farklı istihdam modellerine son vererek, ekonomik, özlük, sosyal hakları itibariyle her birinin eşit statüde olmasını arzu ettiklerini dile getirdi. Temel yaklaşımımız kamuda hizmetin devlet memuru eliyle gördürülmesi ve bu kişilerin her birinin ekonomik, özlük, sosyal hakları itibariyle devlet memuru ile eş değer statüde olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

"Bu ay içerisinde yürürlüğe koymuş oluruz"

Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalışmanın bu ay içerisinde sonuçlanacağını kaydeden Durmuş, “Konu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gelir. Meclis Genel Kurulu’nda da gerekli çalışmalar yapılarak sonuçlanır. Bakan Vedat Bilgin’in personel politikalarına yönelik yaklaşımı çok olumlu, yapıcı ve sorun çözücü. Bugüne kadar birikmiş olan sorunların çözümü noktasında çok ciddi ve kararlı adımlar atıyor. Bizim taleplerimizin desteklenmesi noktasında da ciddi manada katkı sunuyor. 

Tüm kamu çalışanları adına Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Onun olumlu yaklaşımı kronikleşmiş olan birçok sorunun da çözülmesi noktasında güven içerisinde bir adım atmamızı sağlamış oluyor. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili bir düzenlemeyi bizler bu ay içerisinde yürürlüğe koymuş oluruz diye umut ediyorum” ifadelerini kullandı.

sagliksen
vedat bilgin
semih durmus
sozlesmeli
kadro
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir