Medimagazin logo

Sağlık-Sen Başkanı Doğan: Kapsamlı bir kamu maaş reformu elzemdir

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, kamu işçisine yapılan zam oranını değerlendirdi. Başkan Doğan, “Bu düzenlemeler yapılırken hak savunuculuğunu yaptığımız memurlarımızın, hekimlerimizin, hemşirelerimizin göz ardı edilmesine, çağrılarına kayıtsız kalınmasına, taleplerinin karşılanmamasına da rıza göstermemiz mümkün değildir. Bu bağlamda, kapsamlı bir kamu maaş reformu elzemdir, kaçınılmazdır” dedi
Kaynak: DHA
Sağlık-Sen Başkanı Doğan: Kapsamlı bir kamu maaş reformu elzemdir
Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, yazılı açıklama yaptı.

Doğan yaptığı yazılı açıklamada, sendikacıların kamu işçilerine yahut asgari ücrete yapılan iyileştirmelere itiraz etmesinin mümkün olmadığını, bu durumun memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, “Ancak, bu düzenlemeler yapılırken hak savunuculuğunu yaptığımız memurlarımızın, hekimlerimizin, hemşirelerimizin göz ardı edilmesine, çağrılarına kayıtsız kalınmasına, taleplerinin karşılanmamasına da rıza göstermemiz mümkün değildir. Aldığı eğitimle, yaptığı işle, üstlendiği risk ile yüklendiği sorumluluk ile aynı doğrultuda gelir elde etmesi hemşirenin, hekimin, sağlık teknisyeninin, teknik personelin, memurun en tabii hakkıdır. 

Geldiğimiz noktada atılan adımlar, yaşanan gelişmeler kamuda iş barışını tehlikeye sokmaktadır. Kamuda ücret dengesinin bozulmasına, izi silinmeyecek hasarlara yol açılmasına müsaade edilmemelidir. Doğru bildiğimizi söylemek, olması gerekeni ifade etmek ve bunun gerçekleşmesi için mücadele vermek yükümlülüğümüzdür. Bu doğrultuda adım atmaktan geri duramayız. 

Bu düzenlemeler yapılırken hak savunuculuğunu yaptığımız memurlarımızın, hekimlerimizin, hemşirelerimizin göz ardı edilmesine, çağrılarına kayıtsız kalınmasına, taleplerinin karşılanmamasına da rıza göstermemiz mümkün değildir. Bu bağlamda, kapsamlı bir kamu maaş reformu elzemdir, kaçınılmazdır. Emeğimiz için, alın terimiz için, hakkımızın teslimi için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 

sagliksen
mahmut faruk dogan
maas reformu
kamu iscileri zammi
Yorum (2)
Barış
konfederasyon başkanı hükümetin verdiği zam oranından daha düşüğüne imza atan bir sendika yetkilisinin sözlerini ciddiye alarak yapacağına inanmak bana uygun değil. bi̇r parti̇ gücüyle de sendikacılık da eşyanın tabiatına aykırı. saygıyla
6
Cevapla
Doktor
geçen sene kendi üyeleriniz olan doktorlara zam yapılmasın diye doktor maketi yaktınız. işçi sendikalarına bakın da utanın azıcık.
16
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir