Medimagazin logo

Sağlık Müdürlüğü kendi ambulans tamirhanesini kurdu 

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, bozulan ambulansların hemen tamir edilmesi için tamirhane kurdu.
Kaynak: İHA
Sağlık Müdürlüğü kendi ambulans tamirhanesini kurdu 
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tamirhanede, ambulansların tamirinin yanı sıra bozulan sağlık malzemeleri yapılıyor ve sağlık merkezlerinin eksiklikleri gideriliyor. 

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan İl Ambulans Servisi, kent merkezinde ve ilçelerde toplam 60 ambulans ile vatandaşların zor zamanlarında imdadına yetişiyor. 30 istasyonda 35’i doktor 570 personel ile kent merkezinde ortalama 5 buçuk dakikada hastaya ulaşan ekipler, koordine içerisinde hastayı en yakın hastaneye ulaştırıyor.

Bu sırada ambulanslarda yaşanan sıkıntıların çözülmesi için daha önce kurulmuş olan tamirhaneyi güçlendiren ve ekip sayısını artıran İl Sağlık Müdürlüğü, 7/24 esasına göre yolda kalan ve arıza yapan ambulanslara müdahale ederek, çalışmasını sağlıyor.

ambulans
tamirhane
kayseri
Yorum (2)
Frankie Bellevan
Geçmişe , Eskiye Dönüş.. Coğrafi Keşifler.. Kıtaların , İpek ve BaHarat yollarının Yeniden Keşfi... Gutenberg'in matbaa makinesine yeniden dönüş..
7
Cevapla
Alım Yanar
Sağlık Bakanlığının daha önceden Bölge Depo ve Tamirhane Atölye Müdürlükleri vardı. Bakanlık bunları zaman ile kapattı. Kayseri ihtiyaç hasıl olmuş tekrar açmış.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir