Medimagazin logo

Sağlık çalışanının dizine makas saplayan saldırgan serbest bırakıldı

İzmir'in Foça ilçesinde denize atlayan B.K. polis tarafından çıkarılıp, hastaneye götürüldü. Alkollü olduğu belirtilen B.K., burada eline geçirdiği bir makasla acil tıp teknisyeni Kaan Kanat'ı dizinden yaraladı. Ekiplerin yakalayıp gözaltına aldığı B.K., ifadesinin ardından serbest bırakılırken, sağlık çalışanları olaya tepki gösterdi
Kaynak: DHA
Sağlık çalışanının dizine makas saplayan saldırgan serbest bırakıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dün Foça'da B.K. isimli bir kişi saat 06.00 sıralarında denize atladı. Olayı görenler durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Alkollü olduğu öğrenilen B.K., polis ekiplerince denizden çıkarılıp, ambulansla Foça Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Makasla saldırdı

Acil serviste tedaviye alınan B.K., eline geçirdiği makasla etrafındaki sağlık çalışanlarına saldırdı. B.K. polis ekipleri tarafından acil servisten çıkarıldı. Bu sırada elindeki makası almaya çalışan acil tıp teknisyeni Kaan Kanat'ı dizinden yaraladı.

Serbest bırakıldı

Tedaviye alınan Kanat'ın dizine 10 dikiş atılırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ekiplerin gözaltına aldığı B.K., Foça İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

"Sürecin takipçisi olacağız"

Olayın duyulmasının ardından Türk Sağlık-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Barış Koçak, yaptığı yazılı açıklama ile saldırıyı kınadı. Açıklamada, "Sağlıkta şiddet kanunu çıkmasına rağmen, sağlık personeli özveriyle çalışırken şiddete maruz kalıyor. Biz çıkan kanunların esnetilmeden uygulanması, sağlıkta şiddette sıfır toleranslı alan uygulamasının bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Hastane çalışanı arkadaşlarımız tarafından beyaz kod verilmiş olup, kişi gözaltına alındı. Sağlıkta şiddet olaylarında tutuklu yargılanmanın hayata geçirilmesini istiyoruz. Biz Türk Sağlık-Sen olarak yaralanan arkadaşımıza gerekli tüm hukuki desteği vererek, şahsın en ağır cezayı alması için elimizden geleni yapacağız. Sürecin takipçisi olacağız. Sağlıkta şiddet son bulana kadar mücadelemiz devam edecek" ifadelerine yer verildi.

 

izmir
foca
makas
acil tip teknisyeni
saglik calisani
Yorum (5)
Mirzabey
hakim savcının dizine de makas saplayınca serbest kalacak mı acaba , herkese eşit adalet ama malesef seçkin zümre daha eşittir bizden, yemin etmişim beni yaralayan şahsı serbest bırakan hakim ve savcıya aynısını yapacağım diye ...
17
Cevapla
Ali Tutar
hakimlerde de görevini düzgün yapmayanlara ceza uygulanması gelmeli.
21
Cevapla
böyle gitmez
hani kanun çıkmıştı ? önlemler alınmıştı... ortalığı kır dök, makas sapla elini kolunu sallaya sallaya çok git. bunun gibi başka biri de demez mi, ben de saplayayım , evime gideyim, işime bakayım... bu işi yapan bi süre içerde kalacak.aklından zoru varsa akıl hastanesi,dipçik gibiyse cezaevi...
17
Cevapla
Em.op.dr.e.sü
şehirlerdeki düzensizlik , gecekondu otopark vs sorunları büyük oranda belediyelerin, ülkedeki bir çok suçun sorumlusu da yasa koyucu ile görevini layıkı ile yapmayan savcı ve hakimlerindir.
15
Cevapla
KAMİL MUM
@ali tutar laf mi söyledi̇n
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir