Medimagazin logo

Rapor alamayan sürücü adayı sağlık görevlilerine bıçak çekti

Rize'de sağlık raporu almak için gittiği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi polikliniğinde bıçak çektiği sağlık görevlilerini tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Osman K. (43), tutuklandı. Hastane personelinin, bıçak çeken şüpheliyi, ikna edip, sakinleştirmeye çalıştığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
Kaynak: DHA
Rapor alamayan sürücü adayı sağlık görevlilerine bıçak çekti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, önceki gün öğle saatlerinde RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Psikolojik sorunları olduğu belirtilen Osman K.’nin, sürücü belgesinde istenilen sağlık raporunu almak için geldiği hastanede, hekimler tarafından araç kullanmasının sakıncalı olduğu belirlendi. 

Raporu alamayınca sağlık çalışanları ile tartışan K., poliklinikte cebindeki bıçağı eline alarak, tehditler savurdu. Hastane personeli tarafından sakinleştirilen şüpheli, polis ekiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan Kalaycı, tamamlanan sorgusu sonrası sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklandı.

O anlar kamerada

Şüphelinin poliklinikte elinde bıçakla sağlık çalışanları ile tartıştığı anlar da cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde hastane personelinin, elinde bıçak olan şüpheliyi, ikna edip, sakinleştirmeye çalıştığı anlar yer aldı.

Vali Baydaş’tan hastaneye ziyaret

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ve beraberindeki heyetle hastaneye giderek, sağlık çalışanlarını ziyaret etti. 

Vali Baydaş, "Hastaneye sağlık raporu almak için gelen bir hasta, rapor kendi isteği doğrultusunda olmadığından dolayı ilgili sağlık personelimize saldırgan bir tutum sergilemiştir. Gerekli müdahale hastane personeli tarafından yapılmış, daha sonrasında da kolluk birimleri tarafından alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Hiçbir kamu görevlisi, yaptığı kamu görevi nedeni ile şiddete maruz kalamaz ve kalmamalıdır. Yaşanmamasını istediğimiz bir hadiseydi. Buraya gelerek personellerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Ayrıca alınması gereken tedbirler ile ilgili konuları değerlendirdik” diye konuştu.

 

'Değil fiziksel, sözel şiddet dahi kabul edilemez'

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz da görevini iyi şekilde yapan sağlık çalışanlarına karşı bıçakla tehdit gibi bir vahim olayla karşılaştıklarını belirterek, "Bu tür saldırıların son bulması için toplum olarak birlik ve dayanışma içerisinde hareket etmemiz gerektiği kanaatindeyiz. Şimdiye kadar hastanemizde birçok fedakarlık örneğine şahit olduk. Geceli gündüzlü çalışan sağlık çalışanlarımız kendilerini bu hizmete adamış kişiler. Sadece olayı yaşayanları değil, tüm sağlık çalışanlarını etkilemekte olan bir durum. Bu tür olaylar, sağlık hizmeti kalitesini de oldukça düşürmektedir. Toplum olarak destek olursak daha iyi bir hizmet verebileceğimizin inancındayız. Değil fiziksel şiddet, sözel bir şiddet dahi kabul edilemez" dedi.

rapor
bicak
rteu egitim ve arastirma hastanesi
rize
saglik gorevlisi
Yorum (5)
muzaffer hekim
teksas.
9
Cevapla
memur
yakışır. helal olsun. vatandaşla hekimi karşı karşıya getiren sistem. sanki kuralları doktor koydu
10
Cevapla
Özgür
sağlıkta şiddet tam faz bravo
3
Cevapla
Akıllı Tavşan Momo
öğretmenlere saldıranlara yapıldığı gibi acaba sağlık çalışanlarına saldırnalara da kefalet ve adli para cezası mı verilse??? aman ya benimki de yorum işte ;-\)
2
Cevapla
Bıçak
bıçak çeken adamın toplumsal dayanışma ile hakkından gelinir mi ? gelinmeez ! o bıçağı çekeni, çektiğine çekeceğine pişman edicek kanun, yasa çıkarilmadan bu iş düzelmeeeeeeeezzz !!!!!
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir