Medimagazin logo

Müküs Çayı'na düşen hemşire Eyyüp Güneş 24 gündür aranıyor!

Siirt'in Pervari ilçesinde, piknik yaptıkları sırada Müküs Çayı'na düşen arkadaşını kurtarmak isterken akıntıya kapılan hemşire Eyyüp Güneş'i arama çalışmaları sürüyor
Kaynak: AA
Müküs Çayı'na düşen hemşire Eyyüp Güneş 24 gündür aranıyor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Beğendik beldesi yakınlarında 11 Haziran'da ayağı kayarak Müküs Çayı'na düşen İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli hemşire Halime Timurtaş'ı kurtarmak için suya giren ancak akıntıya kapılan Güneş'in bulunması için başlatılan arama çalışmaları, Adana Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma Timi (SAK) ve Bitlis Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği, Siirt'ten jandarma, UMKE ve AFAD ekipleri ile güvenlik korucuları tarafından yürütülüyor.

Çayda boğulan Halime hemşire toprağa verildi! Kaybolan meslektaşı hala aranıyor

Ekipler hemşire Güneş'e ulaşmak için Müküs Köprüsü, Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Hacımehmet köyü ile Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali bölgelerinde arama yapıyor.

Pervari Sağlık Müdürlüğünde görevli hemşire Halime Timurtaş, 11 Haziran'da düştüğü Müküs Çayı'nda akıntıya kapılmış, çevredekilerin desteğiyle sudan çıkarılmasına karşın kurtarılamamıştı. Arkadaşını kurtarmak için suya giren hemşire Eyyüp Güneş de akıntıya kapılarak kaybolmuştu.

Kayıp hemşire Eyyüp Güneş için suyun yönü değiştirilerek: Girdaba dalış yapılacak


 

mukuscayi
kayiphemsire
eyupgunes
pervari
halimetimurtas
Yorum (1)
Muhammet yıldız
25 gündür bir sağlık personelinin suda bulamıyor çaresizlik bua denir 🥲
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir