Medimagazin logo

Maske uyarısı yapan sağlık çalışanını döven sanığa 1 yıl 8 ay hapis

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaklaşık üç yıl önce maskeyi doğru takması için uyarıda bulunan hasta bakıcıyı darbettiği iddia edilen Furkan Toraman, "Tehdit" ve "Kamu görevlisini kasten yaralama" suçlarından toplam 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kendisine karşılık veren hasta bakıcı Rıfat Babayiğit ise "Basit yaralama" suçundan 3 bin 750 lira adli para cezasına çarptırılarak hakkındaki hükmün açıklanması geri bırakıldı
Kaynak: DHA
Maske uyarısı yapan sağlık çalışanını döven sanığa 1 yıl 8 ay hapis
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, birbirlerinden şikayetçi olan Furkan Toraman ve Rıfat Babayiğit katılmadı.

Duruşma savcısı, Furkan Toraman'ın "Tehdit" ve "Kasten yaralama" suçlarından 3 yıl 6 aydan 11 yıla kadar hapis, Rıfat Babayiğit'in de "Basit yaralama" suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istediği mütalaasını tekrarladı. Mütalaaya karşı savunma yapan tarafların avukatları, müvekkillerinin beraatini talep ettiler.

İki tarafa da ceza

Mahkeme, Furkan Toraman'ı "Tehdit" suçundan 5 ay hapis cezası ve "Kamu görevlisini kasten yaralama" suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Rıfat Babayiğit ise "Basit yaralama" suçundan 3 bin 750 lira adli para cezasına çarptırılarak hakkındaki hükmün açıklanması geri bırakıldı.

İddianame

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, hasta bakıcı Rıfat Babayiğit ile saldırgan Furkan Toraman "müşteki-şüpheli" sıfatıyla yer aldı. İddianamede, 25 Eylül 2020'de taraflar arasında maske takılmaması nedeniyle tartışma yaşandığı, Furkan Toraman'ın "Senin kanını emerim, senin kanını içeceğim" diyerek tehdit ettiği kaydedildi. Tartışmanın bunun üzerine kavgaya döndüğü ve tarafların karşılıklı olarak birbirlerini darp ettikleri anlatıldı. Rıfat Babayiğit'in, adli tıp raporunda göz korneasının zarar gördüğü ve yaralamanın basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek nitelikte hafif olmadığı vurgulandı. Tartışma nedeniyle hasta bakıcı Rıfat Babayiğit'in, elindeki bant makinasıyla kendisine saldırdığını ve sırtında yara olduğunu iddia eden ve sırtında sıyrık izleri belirlenen Furkan Toraman'ın ise hafif derecede yaralandığı ve şikayetçi olmadığı belirtildi. Hasta bakıcı Rıfat Babayiğit'in "Basit yaralama" suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapsi istenirken, Furkan Toraman'ın ise "Yaralama" ve "Tehdit" suçlarından 2 yıldan 6 yıl 6 aya kadar hapsi istendi. Olay sonrası tutuklanan Furkan Toraman, 7 Mayıs 2021 tarihindeki duruşmada tahliye edilmişti. 

Sağlık çalışanına saldırı davasında sanığın tahliye talebi reddedildi

maske uyarisi
saglik calisani
hasta bakici
istanbul universitesi tip fakultesi hastanesi
Yorum (4)
Kasaplar Kethüdası
el conclusion: tck 195 itina ile cart curt edilir. mevzuata ve bakanlık emir ve talimatına uyulmasını rica etmenin neticesinde itina ile yenilen dayak, yanına kalır-bırakılır; kötü olunma ve mahkeme süreci de cabası-kdv si. ez cümle, cennet cehennem bunun için var.....
7
Cevapla
nevzat kulukçu
hatırlıyorum o sağlık çalışanını. dünyayı kurtarmıştı. hepimiz hayatımızı ona borçluyuz.
3
Cevapla
İsmail yetenek
cezayı versinler vede adamakıllı uygulasınlar..sakın ha eline bir tomar maske verip ceza olarak bunları hastanede maskesiz gezenlere dağıt v.b gibi ödül yerine geçecek saçmasapan cezalar uygulamaya kalkmasınlar..
Cevapla
Yavuz Ergün
medi magazin e gelip yorum yapan cahillerin nasıl bir arayışı var acaba, doktorlara virüs yok, salgın uydurma demek için oldukça ileri delusyon gerekir
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir