Medimagazin logo

Karabük'te hastane temizlik çalışanı, hemşire tarafından darbedildiğini öne sürdü

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde temizlik görevlisi Tuğba Karakaş, hasta yakını tarafından saçından tutulup yere düşürüldüğünü öne sürerek şikayette bulundu. Öz Sağlık-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Damla Yılmaz Ekemen, olaya ilişkin hastane önünde basın açıklaması yaptı
Kaynak: AA
Karabük'te hastane temizlik çalışanı, hemşire tarafından darbedildiğini öne sürdü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde temizlik görevlisi Tuğba Karakaş, hastasını getiren başka bir ilde görevli hemşire tarafından saçından tutulup yere düşürüldüğünü öne sürerek şikayette bulundu.

Öz Sağlık-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Damla Yılmaz Ekemen, olaya ilişkin hastane önünde basın açıklaması yaptı.

Ekemen, nöroloji servisinde görev yapan Tuğba Karakaş'ın hasta sevki sırasında asansör önünde bir hasta yakını tarafından darbedildiğini, saldırıya uğradığını ve sözlü olarak taciz edildiğini ifade etti.

Olayın kendilerini derinden üzdüğünü dile getiren Ekemen, "Yaşanan sağlıkta şiddet olayının faili başka sağlık çalışanı. Hep birlikte kenetlendik ve bu olayı kınıyoruz." dedi.

Ekemen, büyük fedakarlıklarla şifa dağıtmaya çalışan hemşirelere sonsuz saygı duyduklarını anlatarak, "Hemşire sıfatı ile şifa dağıtan bu arkadaşın hasta yakını sıfatı ile bu hale gelmiş olmasının, bir başka sağlık çalışanına saldırmasının artık akılla, irfanla yapılacak bir açıklamasının olmadığını düşünüyoruz." diye konuştu.

Sendika olarak hadisenin ilk anından itibaren üyeleri Karakaş'ın yanında olduklarını söyleyen Ekemen, "Saldırganın işlediği suçun cezasını alması için Öz Sağlık-İş olarak olayın arkasını bırakmayacağız. Darbedilen arkadaşımıza acil şifalar diliyor, bir daha bu olayların yaşanmaması için uygulanabilir, gerçekçi ve suça özendirici olmayan tedbirlerin bir an önce alınması konusunda yetkilileri bir kez daha uyarıyoruz." ifadesini kullandı.

Karakaş da gazetecilere yaptığı açıklamada, hasta yakınının ilk geldiğinden itibaren sıkıntı çıkardığını öne sürerek, "Hastasını yoğun bakıma indireceğimiz için hırçınlıklar yaptı. Asansörden çıktıktan sonra ameliyathanenin önünde arkamdan saçımdan tutarak yere yatırdı. Sonrasını hatırlamıyorum zaten. Şikayetçi oldum." şeklinde konuştu.

hasta yakini
hemsire
karabuk
temizlik calisani
Yorum (1)
nevzat kulukçu
sağlık çalışanına şiddete hayır. sağlık çalışanının uyguladığı şiddete hayır. sağlık çalışanlarının birbirine uyguladığı şiddete hayır. diğer meslek çalışanlarına şiddete yorum yok.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir