Medimagazin logo

İneğine yanlış aşı yapan veterinere dava

Bitlis'in Ahlat ilçesinde hayvancılık yapan kişi, ineğine yanlış aşı yapıldığı iddiasıyla veteriner hekim hakkında tazminat davası açtı
İneğine yanlış aşı yapan veterinere dava
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bitlis'in Ahlat ilçesinde hayvancılık yapan kişi, ineğine yanlış aşı yapıldığı iddiasıyla veteriner hekim hakkında tazminat davası açtı.

AA muhabirine açıklama yapan besici Salih Canyiğit, aşı sonrası ineğinin erken doğum yaptığını ve buzağının telef olduğunu, ölen buzağı için veteriner hekim hakkında tazminat davası açtığını söyledi.

Veteriner hekimin ineklerine şap aşısı yapmak üzere İkikubbe Mahallesi'ndeki evine geldiğini belirten Canyiğit, şöyle konuştu:

''İkikubbe Mahallesi'nde ikamet ediyorum. Ahlat Tarım Müdürlüğünden Ö.K. isimli veteriner evime gelerek hayvanlarıma şap aşısı yapacaklarını söyledi. 41 hayvanım var. Hepsine aşı yaptı. İneklerime aşı yaptığı sırada ineklerden birinin gebe olduğunu, bu ineğin 10-15 gün içinde doğum yapacağını, aşının bu ineğe zarar verebileceği konusunda veterineri uyardım. Ancak bu uyarım dikkate alınmadı. Veteriner hekim beni dinlemedi ve o hayvanıma da aşı yaptı.''

Aşı yapılmasından 2 gün sonra ineğin erken doğum yaptığını ve yavrunun ölü doğduğunu belirten Canyiğit, bu durumdan veterinerin sorumlu olduğunu öne sürdü.

Canyiğit, ''Ahlat Adliye Sarayında veteriner hekim hakkında bin 250 TL'lik tazminat davası açtım. Hakkımı sonuna kadar arayacağım'' diye konuştu.

İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri de laboratuvar sonuçları ve kan örnekleri kesinleşmeden konuyla ilgili açıklama yapamayacaklarını bildirdi.

AA

i̇neğine
yanlış
aşı
yapan
veterinere
dava
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir