Medimagazin logo

Hemşireye hakarete 16 bin Tl para cezası

Sağlık-Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, hemşireye hakaret eden şahsa mahkemenin 16 bin TL para cezası verdiğini, hastane çalışanlarına fiziksel şiddet uygulaması nedeniyle de aynı kişinin 2 yıl 1 ay hapis cezası aldığını söyledi.
Hemşireye hakarete 16 bin Tl para cezası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TOKAT-Sendika binasında basın açıklaması yapan Başkan Mantar, sağlık çalışanlarına şiddetin karşılıksız kalmadığını ifade etti. Tokat Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 6 ay önce meydana gelen olayın hastanın bilgi vermeden başka bir servise gitmesi sonucu meydana geldiğini kaydeden Başkan Mantar, “Arkadaşlarımız hastanın kendi servisine gitmesini söylemesinden dolayı hemşire arkadaşımıza hakaret edilmişti. Diğer görevlilerin hasta yakınlarını uyarması sonucu ise bu defada bu kişilere fiziksel şiddet uygulamıştır. Bu kamu davasına dönüştüğünden dolayı mahkemeye intikal etmiştir. Mahkeme sonucu hemşire arkadaşımıza hakaret ettiğinden dolayı 16 bin TL para cezası, hastane çalışanlarımızda fiziksel şiddet uygulamasından dolayı 2 yıl bir ay hapis cezası ile cezalandırılmıştır” dedi.

Başkan Mantar, hiçbir suçun cezasız kalmamasını hukuka olan güveni artırmış olduğunu ifade ederek, “Son yıllarda Tokat’ta da birçok hastanede sağlık çalışanlarımıza şiddet uygulanmıştır. Şiddet her geçen gün artarak devam etmekte idi. Bizler Sağlık Sen olarak sağlık çalışanlarımıza yapılan bu haksızlık ve fiziksel şiddetin durması için basın açıklamaları eylem yaptık. Genel Başkanımız Metin Memiş ve yönetim kurulu bu konulara duyarsız kalmamıştır. Sağlık Bakanlığı ile şiddete sıfır tolerans diye bir program yaptı. Yapılmış olan bu programdan sonra hastanelerde hasta hakları yanında çalışan hakları birimi de kurulmuştur” diye konuştu.

Öte yandan Tokat Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 6 ay önce meydana gelen olayda A.R.S (38) hemşireler Ş. D (38) ile İ.A (37) ve hastane güvenlik görevlisi İ.A (33) ile tartışması sonucu meydana gelmişti. Tokat 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonucu şahsa 16 bin TL para cezası ile 2 yıl 1 ay hapis cezası temiz yolu açık olmak üzere verildiği bildirildi.

sağlık çalışanına hakaret
hapis cezası
sağlık çalışanına şiddet
hemşireye şiddet
tokat
sağlık sen
Yorum (1)
yusuf erdoğan
çalışan hakları birimi ne iş yapar arkadaş.yok metin memiş konuşmuşta şiddeti sıfırlamışlar.daha neler.herkes pastadan pay peşinde.bari mazlumun hakkı üzerinden menfaat sağlamayın arkadaş.bu sendikacıların topunun canı cehenneme...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir