Medimagazin logo

Hemşirelik Sempozyumu sona erdi

Erzurum'da çevre illerden yaklaşık 500 hemşirelerin katılımıyla gerçekleştirilen,' Birinci Hemşirelik Sempozyumu' sona erdi.
Hemşirelik Sempozyumu sona erdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü, Hemşireler Derneği, Atatürk Üniversitesi (AÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesiyle, Sağlık- Sen tarafından düzenlenen ve 2 gün devam eden 'Birinci Hemşirelik Sempozyumu' tamamlandı. Son günde Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mağfiret Kaşıkçı, 'Uçurumların kaldırılması: Ulaşabilirliğin ve Eşitliğin Arttırılması', Ankara Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Gülsüm Ançel, 'Hemşirelikte Güç Birliği' ve 'ZamanYönetimi', Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gülşen Terakye, 'StresYönetimi', ''Tükenmişlikle Başetme' ile A.Ü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ayşe Okanlı, 'Takım Çalışması' konularında sunum yaptı.
Sağlık- Sen Şube Başkanı Abdullah Duman ise sempozyumda iki gün boyunca hemşirelerin sorun ve çözümlerinin masaya yatırıldığını söyledi.
 
    Duman, sağlık hizmeti sunumunda hemşirelerin büyük bir görev üstlendiğini belirterek, "Hemşirelerimizin ekonomik ve özlük haklarında hala sıkıntılar var. Bu sıkıntıların giderilmesi için düzenlediğimiz sempozyumlarda çıkan sonuçları rapor halinde Sağlık Bakanlığı'na sunacağız." diye konuştu.
hemşirelik
sempozyumu
sona
erdi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir