Medimagazin logo

Hemşirelerin mezuniyet sevinci

Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü'nü bitiren öğrenciler mezuniyet heyecanı yaşadı.
Kaynak: HÜRRİYET EGE
Hemşirelerin mezuniyet sevinci
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Turan Gökçe ve Prof. Dr. Saffet Köse, Rektör Danışmanı Taha Aksoy ve Yrd. Doç. Dr. Murat Esen, Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, Hastane Yöneticileri ve Başhekimleri, İKÇÜ'nün akademik ve idari kadrosu, Türk Hemşireler Derneği İzmir Şube Başkanı Uzm. Hemşire Süheyla Nergiz ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

 

Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Akhan, "Şimdi sizler mezun olup meslek hayatına atılıyorsunuz. Ama bizim birer temsilcimiz olarak ismimizi taşımaya devam edeceksiniz. Sizlerin itibarı İKÇÜ ile artarken bizler de sizinle gurur duyacağız" dedi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bumin Nuri Dündar ise "Sizler İzmir'in en genç devlet Üniversitesinin, Türkiye'nin gururla parlayan yıldızı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin ilk mezunlarısınız. Rehberleriniz tarihimize altın harflerle adlarını yazdıran, Balkan savaşında, Çanakkale savunmasında, kurtuluş savaşında ve Kıbrıs çıkarmasında kahramanca hizmet veren, gazilik ve şehitlik mertebesine ulaşan ilk Türk hemşireleri Gevher Nesibeler, Safiye Hüseyinler, Kerime Salaharlar, Münire İsmailler gibi nice kahraman ve fedakar Türk hemşireleri olsun" dedi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Bumin Nuri Dündar ile birlikte mezuniyet kütüğüne ismini çakan Hemşirelik Bölümü Birincisi Kübra Babacan, eğitimlerine katkı verenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından öğrenciler mezuniyet belgelerini aldı. Belge teslim töreninin ardından Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç.Dr.Yasemin Tokem ile Hemşirelik Andını okuyan çiçeği burnunda hemşirelerin coşkusu tören sonunda keplerin fırlatılmasıyla son buldu.

 


DOKUZ EYLÜL DE MEZUNLARINI VERDİ
Törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse, Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Samiye Mete, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgül Karayurt ve Yrd. Doç. Dr. Neslihan Günüşen, Türk Hemşireler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Süheyla Nergiz katıldı. Törende Hemşirelik Fakültesi 2014-2015 eğitim yılı mezunları adına konuşan Neslihan Akyüz, "Eğitim hayatımız boyunca her zaman yanımızda olup destek veren ailelerimize ve bizleri birer meslektaşı gibi gören ve destekleriyle cesaretlendiren hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Meslek hayatımızda karşılaşacağımız zorlukların farkındayız ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulmasını istiyoruz. Bizler zorluklara rağmen taşıdığımız beyaz formanın her zaman beyaz kalmasını ve bize cesaret vermesini sağlayacağız" dedi.


Türk Hemşireler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Süheyla Nergiz ise "Dünya Sağlık Örgütü Uluslararası Hemşireler Birliği her zaman sağlık göstergelerini üst seviyeye taşıyacak eğitimli sağlık personeline dikkat çekmiştir. Bugün artık birçok konuda maliyetin önde olduğunu biliyoruz. Dünya Sağlık Örgütü, sağlıkta maliyetleri düşürmek istiyorsanız iyi bakım sunmalısınız demiştir. İyi bakım sunmanın da koşulu eğitimli personeldir. Bu nedenle ben ülkemizin en iyi eğitim veren üniversitelerinden biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim üyelerini kutlamak istiyorum" diye konuştu.

 

Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Samiye Mete, öğrencilerinin verdikleri emekleri unutmadan meslek hayatlarında da iyi birer vatandaş olmaları gerektiğinin altını çizerek, "Bugünlere gelmenizde emekleri bulunan başta Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Füzün'e, değerli öğretim üyelerine, sevgili ailelerinize, Tıp Fakültesi Dekanımız ve idari-akademik tüm çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Siz genç meslektaşlarımızı bugün meslek hayatınıza uğurluyoruz. Sizlerin iyi ve kötü gününüzde hep yanınızda olan ailelerinize saygı ve sevgiyi, arkadaşlarınıza ve hocalarınıza vefayı eksik etmeyin. Hastalarınızla olan ilişkilerinizde insana saygıyı ön planda tutun. İş hayatınızda bilimin ışığından ve Yüce Önder Atatürk'ün ilkelerinden ayrılmayın" dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse de mezunlara öncelikle Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolundan ve bilimin ışığından ayrılmamaları öğüdünü vererek, "Ailelerinize, hocalarınıza ve ülkenize olan vefa borcunuzu layıkıyla ödeyeceğinize olan güvenim tamdır. Sizleri insani açıdan saygın, mesleki açıdan yetkin, özgüvenli, donanımlı, üreten, girişimci, küresel dünyayı iyi okuyabilen, yöneten, katma değer yaratan saygın bireyler olarak yetiştirebilmek için her türlü çaba içerisinde olduk. Sizlerde üniversitemizin dışarıdaki saygınlığın yükseltmek için özellikle çalıştığınız yerlerde mesleki etik kurallarını göz ardı etmeden ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği ışıklı yoldan ayrılmadan çok çalışınız ve üretken olunuz. Unutmayınız ki sizlerin işyerlerinizde göstereceğiniz performans sizden sonra gelecek mezunlara miras olacaktır" diye konuştu. Dereceye giren mezunlara, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse ve Dekan Prof. Dr. Samiye Mete tarafından mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından, Türk Hemşireler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Süheyla Nergiz de dernek adına hazırlanan hediyeleri sundu.

hemşirelik
mezuniyet
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir