Medimagazin logo

"Hemşireler Haftası" kutlanıyor

Balıkesir'de başhemşireler Vali Yılmaz Arslan'ı makamında ziyaret etti. Vali Arslan, "Hemşireler Haftası" münasebetiyle yapılan ziyarette başhemşirelerin nezdinde tüm hemşirelerin gününü kutladı.
"Hemşireler Haftası" kutlanıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BALIKESİR-Balıkesir Devlet Hastanesi, Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde görev yapan başhemşirelerin yer aldığı ziyarette, Vali Yılmaz Arslan hemşirelerin sorunlarını dinledi. Vali Yılmaz Arslan, çalışmalarında fedakarlık gösteren hemşireleri kutlayıp, başarı diledi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNE ZİYARET
Her yıl 12 Mayıs tarihinde kutlanan, "Hemşireler Günü" etkinlikleri kapsamındaki ziyaretlerden biri de Balıkesir İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz'a yapıldı. Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhemşiresi Bircan Orçum, Göğüs hastalıkları Hastanesi Başhemşiresi Nilay Çom, Atatürk Devlet Hastanesi Başhemşiresi Arzu Gökçe, Balıkesir Devlet Hastanesi Başhemşiresi Nebiye Baldemir ve başhemşire yardımcısı Reyhan Çeçe, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Hemşirelik Hizmetleri müdürü Zeliha Göçer ve müdür yardımcısı Dilek Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz'ı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, hemşirelerin bu mutlu gününü kutladığını, hemşirelerin sağlık sektöründe yardımcı sağlık personeli değil 'sağlık personeli' olarak nitelendirilmesi gerektiğini söyledi. Hasan Yılmaz, hemşireliğin temelinin güler yüz, hoşgörü ve ilgiye dayandığını hatırlattı.

HEMŞİRE KOMİTESİ
Öte yandan, bu yıl ilk defa, "Hemşireler Günü" etkinliklerin il merkezindeki bütün hastanelerin katılımlarıyla oluşturulan komite ile düzenlendiği bildirildi. Hemşirelik Haftası etkinliklerini programlayan organizasyon komitesinde ise Atatürk Devlet Hastanesi başhemşire yardımcısı Asiye Kırkağaç (komite başkanı) ile komite üyesi olarak da Reyhan Çeçe (Balıkesir Devlet Hastanesi başhemşire yardımcısı), Nuray Özışık (Göğüs Hastalıkları Hastanesi başhemşire yardımcısı), Dilek Yıldırım (BAÜ Hemşirelik Hizmetleri müdür yardımcısı) ve Türkan Durmaz (Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi başhemşire yardımcısı) yer aldılar.

"hemşireler
haftası"
kutlanıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir