Medimagazin logo

Hemşire bölümü öğrencileri ant içti

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü 2010-2011 yılı mezunları ‘Hemşire Andı’ içerek mezun oldu.
Hemşire bölümü öğrencileri ant içti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BOLU-Bu yıl 5’i erkek olmak üzere toplam 38 öğrencinin mezun verdiklerini belirten Hemşirelik Bölüm Başkanı Başkanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan, mezuniyet törenine katılan ailelere 'Dört yıl sizden alarak eğittiğimiz çocuklarınızı size teslim ediyoruz. Onlarla gurur duyabilirsiniz' deyince salonda duygulu anlar yaşandı.

AİBÜ Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü, 11. dönem mezunlarını verdi. Törene AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Geptiremen, Prof. Dr. Mehmet Bahar, Prof. Dr. Resul Eryiğit, Tıp fakültesi Dekanı Hasan Koçoğlu, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, Bolu Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fahri Yılmaz, Hemşirelik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan, Öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı.

Törende Bolu Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fahri Yılmaz ise hemşirelik mesleğinin tıpkı doktorluk gibi çok kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Yılmaz, çoğu insanın hafta sonu veya mesai saati dışında evine veya dinlenmeye giderken sağlık çalışanlarının ise tatil, bayram demeden insanların yaralarını sarmaya devam ettiğini belirtti. Yılmaz, mezun öğrencilerin bu bilinçle bu mesleği seçtiklerini bildiğini söyleyerek “Mesleğinizi yerine getirirken insanlar arasında din, dil, ırk ve sosyal sınıf ayrımı yapmayacağınıza inanıyorum.” dedi.

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun da yaptığı konuşmada, hayatta başarılı işler yapmanın anahtarının ilim olduğunu vurguladı. Coşkun, insanın ilimle techizatlandığı sürece hayata güçlü bir şekilde sarılacağını belirtti. Mezunlara, nasihatlerde de bulunan Rektör Coşkun, mezun öğrencilerden hocalarını unutmamalarını ve onlarla irtibatı kesmemelerini söyledi. Rektör Coşkun “Hayatınızın her noktasında mesleğinizi ve hayatınızı sürdürmede uymanız gereken kurallar vardır. Bunların en önemlisi dürüst olmanız ve çevrenize güvenilir biri olduğunuzu göstermenizdir. Çevrenize güven verin. Sorun üreten değil, her zaman çözüm üreten taraf olun.” diyerek, mezunlara bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

Yardımcı Doç. Dr. Aynur Aytekin’in mezun öğrencilere ‘Hemşirelik Andı’nı içirmesi, salonda bulunan ailelerin duygulu anlar yaşamasına neden oldu. And içme töreninin ardından okul birincisi Nurcan Başkıran, ikincisi Ayşegül Parlar ve okul üçüncüsü Sevinç Doğan’a Rektör Coşkun tarafından plaket verildi. Mezuniyet programının sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak, mezuniyetlerini kutladı.

hemşire
bölümü
öğrencileri
ant
içti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir