Medimagazin logo

Hasta köpeğe kemoterapi tedavisi

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde, tümör teşhisi konulan sokak köpeğine, 1 ay boyunca kemoterapi uygulanmaya başlandı.
Hasta köpeğe kemoterapi tedavisi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Geyve ilçesinde yaşayan Mecbure ve Aynur Bayram kardeşler, dişi bir sokak köpeğinin arkasında oluşan büyük kitle ve kanama nedeniyle veteriner polikliniğine götürdü.
    

Muayenesininde vajinal tümör teşhisi konulan köpek, 4 hafta boyunca haftada bir kez olmak üzere kemoterapi görmesine karar verildi. Poliklinikte kontrol altına alınan köpeğin, tedavisine başlandı.
    

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, köpeğin uygulanacak tedavinin ardından tamamen iyileşebileceğini söyledi.
    

Bu tip olayların çok sık görülmediğine dikkati çeken Yıldız, ''Genel olarak kanser vakaları, yanlış beslenme ve artan çevre kirliliği nedeniyle artış gösterir. Halkımızın daha çok bilinçlenmesi, yaşanması muhtemel bu tip hastalıklardan mümkün olduğu kadar azaltır'' dedi.

hasta
köpeğe
kemoterapi
tedavisi
Yorum (1)
Gamze Bahar
İyi insanlar hala var demekki,sevap işlemek için kolay bir yol işte,zaten bugün öğrendiğime göre taşıtıyla hayvana çarpıp belediyedeki veterinere götürenin masrafını devlet ücretsiz karşılıyormuş,çok sevindirici,çarpıp kaçmazlar artık insanlar belki..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir