Medimagazin logo

Görevlendirmelerle açılan İzmir Şehir Hastanesi için 'atama' çağrısı

Kentteki diğer hastanelerden zorunlu görevlendirmelerle toplanan sağlık personeliyle açılan İzmir Şehir Hastanesi için Sağlık Bakanlığına çağrı yapan Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Atıcı, “En az 3 Bin sağlık çalışanının İzmir’e atama yapılması önem arz etmektedir” dedi
Kaynak: Cumhuriyet
Görevlendirmelerle açılan İzmir Şehir Hastanesi için 'atama' çağrısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin hasta kabulüne başlamasına rağmen sağlık personelini eksiği nedeniyle kentteki diğer hastanelerden görevlendirmeler yapılıyor. Zorunlu görevlendirmeler nedeniyle sağlık personelinin 24 saatte varan çalışma saatleri nedeniyle zor durumda olduğunu ifade eden Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Atıcı, acil atama yapılmasını talep etti.

Çalışma şartları ağırlaştı

Yazılı bir açıklama yayımlayan Şenol Atıcı; şehir hastanesi gibi büyük bir sağlık kuruluşunun “hastanelerden toplama sağlık çalışanlarıyla” yürütülemeyeceğine dikkat çekerek, “Hastanelerden yapılan geçici görevlerle, hem geçici göreve giden hem de gittiği hastane zor durumda kalmaktadır. Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi şu an en zor durumda kalan hastanelerimizin başında geliyor. Geçici görevle Bayraklı Şehir Hastanesine giden sağlık çalışanı arkadaşlarımızın, tarafımıza ilettikleri sorunlarının başında ulaşım ve aşırı nöbet sayısı, gün aşırı 24 saat nöbete geldikleri, bu durumun sağlıklarını etkilediğini, şartların her geçen günde ağırlaştığını ifade etmektedirler” diye konuştu.

"Sağlık çalışanları kaosun içinde"

Sağlık Bakanlığı’na çağrı yaparak “Çok acilen İzmir’in tüm hastaneleri kapsayacak şekilde sağlık çalışanı eksikliğinin giderilmesi konusunda adım atmasını bekliyoruz” diyen Atıcı, “İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılışından bugüne kadar yapılan geçici görevlendirmelerin yüzde 80’inde sağlık çalışanları kaosun içinde olduğunu ifade ediyor. Kreş sorunu, mesaiye zamanında yetişme sorunu, mevcut kadrosunun bulunduğu hastane kreşine çocuğunu bırakıp sonra şehir hastanesine mesaiye yetişme zorunluluğu yine başta gelen sorunların içerisinde yer almaktadır. Bu durumun hızla çözülmesi Sağlık Bakanlığı tarafından ele alınmalıdır. En az 3 Bin sağlık çalışanının İzmir’e atama yapılması önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

izmir sehir hastanesi
turk saglik sen
atama
saglik personeli
Yorum (5)
nevzat kulukçu
şu i̇zmi̇r'i̇ bi̇r ağaçlandirin kardeşi̇m. ayda yilda bi̇r geçerken bi̇z rahatsiz oluyoruz i̇zmi̇rli̇ler nasil yaşiyor böyle?
15
Cevapla
Cookie Monster
haber içeriği doğru mu? yoksa admin ağamız eyleniyr mi bizimle????
Cevapla
Yorumsuz
taşıma suyla değirmen dönmez
2
Cevapla
Geçme
rahatsız oluyorsan geçme kardeşim, seni çaĝıran mı var
1
Cevapla
Yap boz
bir yeri yaparken, beş on yeri bozmamak lazım. i̇nşaatlarda bile yazar, çevreye verdiğimiz rahatsızlıķtan dolayı özür dileriz. sözü geçen yerde çevre tabir edilen arazi çok genişledi.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir