Medimagazin logo

Geçen yıl kaldırılan ikamet yasağı yeniden geliyor

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''Sağlık Bakanlığının, sağlık personeli için görevli olduğu kuruluşun bulunduğu yerleşim yeri sınırları içinde ikamet etme mecburiyeti getirebileceğini'' öngören düzenlemeyi eleştirdi.
Geçen yıl kaldırılan ikamet yasağı yeniden geliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Önder Kahveci, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığının teşkilat yapısını değiştiren kararnamede, ''Bakanlığın kamu ve özel bütün sağlık kuruluşlarında çalışmakta olan sağlık personeli için görevli olduğu kuruluşun bulunduğu yerleşim yeri sınırları içinde ikamet etme mecburiyeti getirebileceği'' hükmünün yer aldığını anımsattı.
    

Bu uygulamayla kamu görevlileri içinde sağlık çalışanlarına adaletsizlik uygulandığını öne süren Kahveci, hiç kimsenin zarureti olmadan çalıştığı ilin dışında ikamet etmeyi istemeyeceğini belirtti.
    

Kahveci, ''2010 yılında torba yasada bu gibi durumda olan çalışanların mağdur olmaması için kaldırılan bu yasağın, tekrar sağlık çalışanları için getirilmek istenmesine dair bir düzenleme yanlıştır, bundan vazgeçilmelidir'' görüşünü savundu.

geçen
yıl
kaldırılan
ikamet
yasağı
yeniden
geliyor
Yorum (3)
DR.GÖZ
bakanlık diyor ki, "çalışanım, ensendeyim, huzur yok sana, bir yandan performans gösterecen, çok çalışacan, yoksa para yok, aile huzurunda kalmasın diyor, getirecen aileni küçücük ilçeye, hanımında kafayı yesin diyor, mecburi hizmetin var zaten diyor, esaretimdesin diyor....diyorda diyor..devlet baba bu doktorlar, bu sağlık çalışanları senin insanına hizmet etmekten başka ne yaptı? neden huzurlu çalışmalarına musaden yok?
0
Cevapla
Frankie Bellevan
sayın kahveci sendikalar sadece görüş savunma yerlerimidir?sendikaların uygulayacakları,yapacakları başka alternatif hareketler yokmudur?tamam.. sağlık bakanlığı bu açıklamadan sonra kesinlikle tir tir titrer ve derhal geri adım atar.sizi tebrik ederim. soru1)hak böyle mi aranır? soru2)böyle mi alınır? soru3)sendikaların ortaya çıkışı,tarihi gelişimiyle ilgili,kaç kitap okudunuz?
0
Cevapla
drcenk
59 sayfa 60 madde ve bir sürü geçici maddeyi kapsayan KHK'da sadece bunu eleştirmek kadar abes bir şey olamaz.sağlık elden gidiyor bu sarı sendikacının taktığı maddeye bak ya helal size AKP nin yardakçılığına devam edin sizden ne köy olur ne kasaba.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir