Medimagazin logo

Burdur'da sağlık çalışanlarını darp eden şüpheliler: Biz kimseyi darp etmedik, hemşire bize saldırdı

Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli hemşirelere, enjeksiyon yaparken çocuğunun kolunu acıttığı gerekçesiyle saldıran aile, adliyede, mağdur olduklarını öne sürdü. 4 şüpheliden 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, S.T. ise tutuklanıp Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.
Kaynak: DHA - Mesut MADAN
Burdur'da sağlık çalışanlarını darp eden şüpheliler: Biz kimseyi darp etmedik, hemşire bize saldırdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Burdur Devlet Hastanesi'ne, geçen çarşamba günü gelen, Acil Servis Covid-19 Polikliniği'ne müracaat ettikten sonra tedavisi tamamlanıp enjeksiyon birimine yönlendirilen 2 yaşındaki çocuğun annesi G.Ç., enjeksiyon sırasında çocuğunun canının yandığını iddia ederek, hemşire Belkız Erten ile tartıştı ve 'Nasıl iğne yapıyorsun' diyerek üzerine yürüdü.

Daha sonra dışarıda bekleyen dini nikahlı eşi D.Y., kızları E.Ç. ve onun dini nikahlı eşi S.T.'yi çağırdı. Aile, hemşirelerle olayı yatıştırmaya çalışan güvenlik görevlilerine saldırdı. Arbede sırasında Acil Servis giriş kapısının camı kırıldı. Olayla ilgili olarak şüpheliler G.Ç., D.Y., E.Ç. ve S.T. adliyeye sevk edildi.

Aile üyeleri, "Biz herhangi bir şekilde hastane çalışanlarına saldırmadık. Hemşire bize saldırdı. Kesinlikle kimseyi darbetmedik. Olayın büyümesini istemedik" diye ifade verdi.

Şüphelilerden G.Ç. ve  E.Ç. savcılıktaki ifadelerinin ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen şüphelilerden D.Y. de adli kontrol kararıyla serbest kaldı, damat S.T. ise tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Burdur'da hasta yakınları enjeksiyon sırasında çocuğun kolunu acıttığı gerekçesi ile hemşireleri darp etti

Burdur'da sağlık çalışanlarını darp eden şüpheli: Niye çekiyorsunuz, suçlu olan mı var yoksa

burdur devlet hastanesi
acil servis
hemşire
enjeksiyon
Yorum (2)
ismail yetenek
pehh.hemşire bize saldırdı imiş.buz gibi yalan..hiçbi hemşire durduk yere kendisini işten attıracak bişe yapmaz
26
Cevapla
dr
TCK kapsamında yeni bir sağlıkta şiddet kanunu çıkarılması lazım.
28
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir