Medimagazin logo

Bebeğin parmağının kesilmesine yol açan hemşireye soruşturma

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde rahatsızlanarak devlet hastanesine getirilen ve tedavisinin ardından açılan damar yolunu sabitlemek için kullanılan yapışkan bandı makas kullanarak çıkarmak isteyen hemşire, 6 aylık kız çocuğunun başparmağının uç kısmını kesilmesine neden oldu. Çocuk ameliyata alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı
Kaynak: DHA
Bebeğin parmağının kesilmesine yol açan hemşireye soruşturma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ergani Devlet Hastanesi’nde 6 aylık kız çocuğu H.B., dün gece saatlerince rahatsızlanınca ailesi tarafından Ergani Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. 

Serum için damar yolu açılan bebeğin tedavisinin ardından, hemşire damar yolunu sabitlemek için kullanılan yapışkan bandı çıkarmak istedi. Bandın çıkmaması üzerine makas kullanan hemşire, bebeğin başparmağının uç kısmını kesilmesine neden oldu.

Bebek, hastanedeki ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi El Cerrahisi Bölümü’ne sevk edildi. 

Bebek, parmağın kopan kısmının kurtarılması amacıyla ameliyata alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

hemsire
bebek
ergani devlet hastanesi
makas
yapiskan bant
Yorum (5)
Ömer Hayyam
o kadar düşük puanlar ile hemşire olunuyor ki anlatamam, hiç bir şey olamayınca sağlık meslek lisesi, oradan hemşirelik. sonra böyle olaylar. bu tipler birde doktor beğenmez. fakat haklarını savunma & almada doktorlara 1000 basarlar. sıkıyorsa 1 doktor 1 hemşireye höt desin, yerler !
6
Cevapla
Devrimci Derviş
bir olaydan çıkıp genelleme yapmak okumuş adama yakışmaz.
5
Cevapla
nevzat kulukçu
@ömer hayyam höt deme hocam. daha kibar yaklaşırsanız sonuç alabilirsiniz.
6
Cevapla
ARTIK UMUDUM KALMADI
@ömer hayyam ne alakasi var; ben de doktorum ama bu nefret di̇li̇ çok yanliş
6
Cevapla
firuze
@ömer hayyamevet haklısın çok düşük puanlarla atama yapıldığı için bir çok sağlıkçı dısarda doktor neden höt desin herkesin işi kendine hak var hukuk var
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir