Medimagazin logo

Ambulans kazaları için emsal karar

Çeşme Asliye Hukuk Mahkemesi emsal bir karara imza atarak, göreve giderken bir yayaya çarpan ambulans sürücüsü acil tıp teknisyeninin davadan çıkartılmasına hükmetti.
Ambulans kazaları için emsal karar
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çeşme Asliye Hukuk Mahkemesi, tüm Türkiye'deki ambulans sürücülerini ilgilendiren önemli bir karar imza attı. Sağlık Sen İzmir Şubesi, göreve giderken bir yayaya çarpan ambulans sürücüsü acil tıp teknisyeni için bir başvuru yaptı. Başvuruyu değerlendiren Çeşme Asliye Hukuk Mahkemesi, mağdur olan ambulans sürücüsünün davadan çıkartılmasına hükmetti. Davanın bu şekilde sonuçlanması ise sağlık çalışanlarını sevince boğdu.

Kararı değerlendiren Sağlık-Sen İzmir Şubesi Başkanı Ekrem Özdemir, "Ambulans kazası yapan acil tıp teknisyeni üyemiz aleyhine Çeşme Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan tazminat davasında mahkeme, husumet itirazımızı kabul etmiş olup, davanın ATT aleyhine değil, bakanlık aleyhine açılması gerektiğine hükmetmiştir. Aynı durumdaki üyelerimize ve tüm 112 çalışanlarına duyurulur" dedi.

Sendika Avukatı Coşkun Üzüm ise, "Ambulans sürücüleri bu tür kazalardan dolayı çok mağdur oluyorlar. Mahkeme davadan ambulans sürücüsünü çıkartarak, tek davalı olarak Sağlık Bakanlığını bırakmıştır" diye konuştu.

hukuk
mahkeme kararı
ambulans
kaza
emsal karar
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir