Medimagazin logo

Almanya kesenin ağzını açtı! Hemşirelere 201 bin lira 'hoş geldin ikramiyesi' verecek

Almanya, nitelikli personel bulabilmek için keseyi açtı. Hastanelerde işe başlayacak hemşirelere 8000 Euro (201 bin lira) "hoş geldin ikramiyesi“ verilecek. Sadece hemşireler değil, Park-Klinik Weissensee'de ameliyathane ya da cerrahi asistanı olarak işe girmek isteyenlere de hoş geldin ikramiyesi verilecek
Kaynak: Sözcü - Ali Gülen
Almanya kesenin ağzını açtı! Hemşirelere 201 bin lira 'hoş geldin ikramiyesi' verecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Almanya’da nitelikli işgücü açığı öylesine büyüdü ki, hemen her alanda uzman çalışan bulmak için kesenin ağzı açıldı. Eyalet hükümetleri, hastaneler, çeşitli kurumlar, okullar, bakanlıklar, meslek görevlileri için ikramiye veriyor. Türk doktorların akın ettiği Almanya, şimdi de hemşireleri istiyor.

İşe yeni başlayanların yanı sıra bir arkadaşını, tanıdığını ya da akrabasını iş yerine getirenlere “promosyon” ya da “hoş geldin ikramiyesi” verilecek.

Çalışana ve tavsiye edene verilecek

Berlin'nin Charlottenburg bölgesinde bulunan Schlosspark-Klinik, yoğun bağım ünitesi hemşirelerine, işe başlar başlamaz 8000 Euro (yaklaşık 201 bin lira) hoş geldin ikramiyesi verileceğini duyurdu. Sadece hemşireler değil, Park-Klinik Weissensee'de ameliyathane ya da cerrahi asistanı olarak işe girmek isteyenlere de hoş geldin ikramiyesi verilecek. Ayrıca bir çok hastane, açık işyerlerine eleman getirenlere 1500 ile 2000 Euro arasında prim dağıtacak.

Şartlar

Bu alanlarda çalışacak kişinin Alman vatandaşı olması şart değil. Yeterli düzeyde Almanca bilmeleri halinde, kişiler Türkiye'den “çalışma vizesi” ile de gelebilecek. Bunun için iş başvurusuna olumlu cevap verilmesi ve ardından gelecek davetiye ile çalışma vizesine başvurulması gerekiyor. B1 ya da B2 düzeyinde Almanca bilgisinin de kanıtlanması şart.

Sadece sağlık sektöründe değil, eğitim alanında da işe yeni girecek olanlara ikramiye verilecek.

Öğretmen, teknik eleman, uçuş personeli

Bavyera Eyaleti, başka yerden gelip görev başlayacak öğretmenlere 4000 Euro'ya kadar, hoş geldin bonusu verileceğini duyurdu. Bazı kent idareleri, yuva eğitmenlerine, öğretmenlere ve bunları getirecek olanlara prim vaat ediyor.

Birçok havaalanı idaresi de, havaalanı ve uçuş personeli getirecek olanlara prim vaat ediyor. Ayrıca uzman teknik personel de aynı haklardan yararlanacak. Türkiye'den bu alanda eğitim almış olan, sertifikası bulunan ve meslek deneyimi olanlar, iş daveti alırlarsa, Alman Ulusal Vizesi ya da Mavi Kart'la ülkeye gelebilecek.

almanya
hemsire
hos geldin ikramiyesi
Yorum (4)
Kasaplar Kethüdası
allamanya' ya giden "maraba tohturlar" için: itina ile mardin semeri hediye edilir: adres için "linki" tıklayınız (ironi içerir)....
1
Cevapla
serbest piyasa
günümüzde serbest piyasa ekonomisi koşulları uygulanıyor.adı üstünde 'serbest', zorlama yok, malın, hizmetin ederi neyse, o...fazla lafa gerek yok,görünen köy kılavuz istemez.
3
Cevapla
Murat 124
@kasaplar kethüdası eh mevzubahis coğrafyada doğu batı farketmeden yüz görumlugu olarak ekimoz garantili çeşitli tahta eserler ve terapötik flebotomi amaçlı kesici delici aletler olmadı bakır takviyesi için sistemik bolus besin takviyeleri veriyorlar zaten..çok da..bilemedim..
1
Cevapla
yavuzergün
insana insan gibi davranılan ve doktora doktor gibi değer verilen bir ülke.... bir enstantane ...ortalama et tüketimi 52kg/yıl, dana eti 10euro, özlük hakları ise bedava kreş, sosyal destek, çocuk başına 240 euro eğitim vb desteği, facebook ta ne paylaştığına kimse bakmaz,2ay ücretli tatil vb
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir