Medimagazin logo

AB Veteriner Hekim Platformu 5 Yaşında

Kuruluşunun beşinci yılını kutlayan AB Veteriner Hekim Platformu, gelecek yıllarda çok daha büyüyen bir destekle yoluna devam edeceği mesajını veriyor
AB Veteriner Hekim Platformu 5 Yaşında
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kasım 2005’te, Avrupa Birliği uyum sürecinde Veteriner Hekimlik mesleği alanında katkı sağlanması için bilgi paylaşımı, haberleşme, tartışma ve beyin fırtınası oluşturulması, uyum sürecinin sağlıklı, doğru ve hızlı çalışmasının sağlanmasına yönelik çalışmalar yapmak üzere kurulan AB Veteriner Hekim Platformu 5. yaşını kutladı.

Kuruluşunun beşinci yılında bu güne kadar yaptıklarını bir basın açıklamasında anlatarak ulaştığı kitleyi genişletmeyi hedefleyen platform yöneticileri, platformun gelişimine katkı sağlayan destekçi veteriner hekim odaları, dernek ve birliklere de teşekkür etti.

 

“AB’ye uyum”a katkı

Platform yetkilileri, Türkiye’nin Avrupa Birliği uyum çalışmaları çerçevesinde veteriner hekimlik mesleğinin ve ülke çıkarlarının korunması prensibinden hareketle çalışmalar yürüttüklerini söyledikleri duyuruda, “Platformun, AB uyum çalışmaları içinde Veteriner Hekimliğin sorunlarının çözümü ve haklarının korunması ve geliştirilmesi için çalışmalar yapma, mesleğin ve ülkenin tarım-hayvancılık,gıda güvenliği,kamu sağlığı gibi alanlardaki gelişmeleri takip edip, çıkarlarına uygun olmayan konularda uyarıcı ve düzeltici faaliyetlerde bulunma sorumluluğu vardır” ifadelerine yer verdi.

 

Mesleki bütünlükten yanayız

Belirli bir siyasi çevreye dahil olmamak ve siyaseti reddetmek yerine, siyasi çok seslilik esas alınarak demokratik, özgür ve katılımcı bir yaklaşımla çalıştıklarını anlatan yetkililer, “Düşüncelere, bireylere, kurumlara saygılıdır, Bireylerin ve kurumların diğer ortamlarda kendi düşünceleri ve görüşleri doğrultusunda çalışma yapma haklarına saygı duyar. AB Platform, Veteriner Hekimlik meslek örgütlerine alternatif olarak kurulmamıştır. Aksine çalışmaları ile meslek örgütlerini aktive eder ve  mesleki çalışmaların koordinasyonu için çalışır” ifadeleri ile mesleki gelişme için bütünlükten yana olduklarının altını çizdi.

Kuruluşundan bugüne geçen 5 yıl içerisinde çalışma ve ilgi alanlarına   giren teknik konularda çok sayıda haber,rapor,çeviri,görüş, basın  bülteni yayınlayan ve çeşitli etkinlikler düzenlediklerini anlatan platform yöneticileri, 30 kurumsal ve 2.000’e yakın bireysel üyesi ile daha da büyüyerek çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

 

ab
veteriner
hekim
platformu
5
yaşında
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir