Medimagazin logo

Trabzon İl Sağlık Müdür Yardımcısı görevinden alındı

AKP Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş’ın Trabzon’un Of İlçesi’ndeki eczanesini yaklaşık 1 ay önce denetleyen İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Osman Bulut, bu görevinden alındı.
Trabzon İl Sağlık Müdür Yardımcısı görevinden alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Benim ilgim yok, onun cezasını Allah verdi

AKP Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş’ın Trabzon’un Of İlçesi’ndeki eczanesini yaklaşık 1 ay önce denetleyen İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Osman Bulut, bu görevinden alındı.

Milletvekili Göktaş, Dr. Bulut’un tayiniyle ilgili, ‘Cezasını Allah verdi’ dedi.

Sağlık Bakanlığı müfettişleri geçtiğimiz ay Trabzon’da bulunan 228 eczanenin denetlenmesini istedi. İlçe paylaşımı yapan müdür yardımcıları ile şefler, tek tek tüm eczaneleri denetlerken, Milletvekili Göktaş’ın, Of’taki eczanesi de Dr. Bulut’a düştü. 8 Aralık 2004’te eczaneye giden Dr. Osman Bulut, eczanede sahibi Kemalettin Göktaş ya da mesul müdür olan Nevzat Akman bulunması gerekirken, ikisinin de olmadığını saptadı ve tutanak düzenledi. 5 yıldır Trabzon Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı olan Dr. Osman Bulut, bu denetimden sonra 28 Aralık 2004 tarihinde görevinden alındı.

Dr. Bulut, Trabzon Numune Hastanesi Acil Servisi’ne atandı.

Atamayla ilgili Dr. Osman Bulut konuşmazken, Milletvekili Göktaş ise görevli müdür yardımcısının uyuşturucu arar gibi 2 saati aşkın bir süre eczanesini denetlediğini öne sürdü. Göktaş, ‘Ben 28 yıllık eczacıyım. Bu arkadaşımız MHP iktidarında bu koltuğa oturmuştur. Burada bulmak istediği malzemeyi basına verecektir. Bunu planlamıştır. Kesinlikle tayini ile ilgili bir konuda bilgim yok. Bana bazı arkadaşlar bunu sordular. Onun cezasını Allah verdi’ dedi.

Hürriyet
trabzon
i̇l
sağlık
müdür
yardımcısı
görevinden
alındı
Yorum (3)
hasan özer
Eşimde çok ciddi çene eklemi ağrıları vardı,birçok diş hekimi ve çene uzmanına gittik ancak doğru dürüst bi çözüm alamadık ancak Orhan hocamızın uyguladığı yöntem ile artrosentez oldu bu sıkıntıdan kurtulduk Elhamdülillah, kendisine teşekkür ediyoruz...
10
Cevapla
Dilek Aydın
Öncelikle yorumuma ;böyle muhteşem bir hocaya rasladığım ićin şanslıyım. Nedenine gelince, 2006 yılında geçirdiğim akut çene kilitlenmesini 3 ay süründükten sonre sgk dr tavsiyesiyle ulaştığım Orhan hocam sayesinde ameliyatla çenem açıldi. Daha sonra 2013-2014 yıllarında yüzümden aldığım darbeyle 6 ay İstanbul gibi mega bir kentte doktor aradım. Cerrahpaşa , Çapa tıl fakültesi gibi büyük üniversite hastanelerinde şizofren teşhisi konuldu çenemi kendim kapattığım iddia edildi. Ancak Orhan hocama ulaştıktan bir ay sonra yine eskisi vibi yemeye başladım. Sayın Orhan Hocamın sağlıgı inşallah mükemmel olsun. Size ćok ama çok teşekkür ederim Orhan hocam saygılar
0
Cevapla
Hasan Akdemir
Siyasetten başka bir şey içermeyen ucu açık bu haber; Medimagazin sayfalarında insanların birbiriyle atışarak reytingi yükseltmesi için harika bir malzeme olarak gözüküyor.
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300