Medimagazin logo

Özel hastaneler: Bu koşullarda hizmet veremeyiz

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD)'ın yaptığı açıklama:
Özel hastaneler: Bu koşullarda hizmet veremeyiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Son yıllarda ülkemizde sağlık hizmeti sunumunda, Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın başarısı ve dolayısıyla halkımızın da memnuniyetinin gittikçe arttığı yadsınamayacak bir gerçektir. Sağlıkta dönüşüm süreci içinde özel sağlık hizmeti sunan kurum ve kuruluşlarımızın bu memnuniyet artışına büyük katkıları bulunduğu bilinmektedir.
 
Ancak, üyemiz olan değişik büyüklükteki özel sağlık kuruluşları ile yaptığımız toplantı ve görüşmelerde; sektör genelinde bu koşullarda hizmet sunumuna devam edilemeyeceği kanaatinin hakim olduğu anlaşılmaktadır.
 
Konunun çözümüne ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu yöneticileri ile yapılan görüşmeler sonucunda da, kendilerinin yetkileri içinde sorunlara çözüm bulmaya çalıştıkları halde, maalesef sorunların çözülemediği görülmüştür.
 
Bundan sonraki süreçte, halkımızın özel sağlık hizmetlerine ulaşımında mağduriyet yaratmadan, çözüm yollarının ne olacağı, Sayın Bakanlarımız ile yapılacak görüşmelerimiz sonucunda ortaya çıkacaktır.
 
Sayın Bakanlarımızın bugüne kadar uyguladıkları sağlık politikaları göz önüne alındığında, bu sorunumuza da, sektörün önünü açan ve akılcı bir çözüm bulunacağına dair güvenimiz tamdır.
 
OHSAD Yönetim Kurulu
 

özel
hastaneler:
bu
koşullarda
hizmet
sunumu
veremeyiz
Yorum (8)
selim ar
500-600 öğretim üyesi özele geçti.devlet onları takip ediyor ve sıkıştırıyor.Olayın özeti bu.Bir diğer durumda özel olsun kamu olsun doktora bir maaş belirlenmiş.5-10 bin lira arası bir maaş.Şimdi özeldeki doktorları hedeflediler.üçüncü olarak, hakketen özel hastanelerin bazılarında kantarun topuzu hepten kaçmış dururmda.dördüncü olarak, dürüst özel hastanelere ne olacak derseniz,çalışarak batacaklar bu kadar basit.Kötü gemisini bir şekilde yüzdürür ama iyi ezilir.Çünkü sistem toplu ceza veriyor herhangi bir ayırım yok.
0
Cevapla
jineko75
Özel hastaneler: Bu koşullarda hizmet veremeyiz. niye ki?
0
Cevapla
mert aksoy
OHSAD ın muhtemel talebi kamuda herşeye rağmen hizmet vermeye devam eden hekimlerin elini kolunu biraz daha bağlayacak politikalar üretilmesi olacaktır.İyi çalışan kamu hastanesi varken kim neden özel hastanelere gitsin ki.Muayeneler kapatıldı kamu hastaneleri de türlü işkence yöntemleri kullanılarak hizmet veremez hale getiriliyor. Dikensiz gül bahçesi olması için biraz daha destek gerekiyor anlaşılan...
0
Cevapla
Dr.Cevdett
2003-2009 yılları arasında koşullar çok güzeldi.2009'dan sonra giderek kardan zarar edilmeye başlandı.Bunca yatırımdan sonra hizmet vermeme yada SGK ile anlaşma yapmama blöfünü bakanlık yetkilileri artık yutmazlar sanırım.
0
Cevapla
Fed
Sistem Ozel hastanelere oldukça bağımlı hale geldi. Esas tam bağımlı hale gelince ki o da cok yakındır göreceğiz esas dişlerini. Benim halkima mustehak...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir