Medimagazin logo

Karabük'te sağlık turizmi hızla büyüyor

Karabük'te, 2012 yılı başlarında hizmete açılan Özel Medikar Hastanesi, kültür turizmi yanında sağlık turizmini de canlandırdı.
Karabük'te sağlık turizmi hızla büyüyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Hastane, Karabük başta olmak üzere çevre illere de hizmet hizmet vermeye başladı.

Medikar Hastanesi Üroloji Hekimi Op. Dr. Emin Coşkun ve Op. Dr. E.Kemal Küçük ile ekibi, Irak’ın Kerbela kentinden gelen 5 yaşındaki çocuğa olan Bilateral Üreteroneosistostomi ameliyatı yaptı. Karabük’te ilk kez böyle bir ameliyat gerçekleştiren Özel Medikar Hastanesi ekipleri, her iki böbreğine grade 5 düzeyinde idrar kaçırması olan 5 yaşındaki Iraklı kız çocuğuna her iki idrar yolu idrar kesesinden ayrılarak tekrar idrar kesesine birleştirme ameliyatı olan Bilateral Üreteroneosistostomi ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Iraklı aile, Medikar Hastanesi'nden çok memnun olduklarını yurt dışındaki hastanelerde dahi böyle modern, önceliği insan ve insan sağlığı olan hastaneler olmadığını belirterek, hastanede verilen hizmetten çok memnun kaldıklarını ifade ettiler.

karabük'te
sağlık
turizmi
hızla
büyüyor
Yorum (3)
ADEM KAR
Sağlık turizmi ile ilgili haberimizi yayınladığınız için teşekkür ederim. MEDIKAR hastanesi 2012 yılında hizmete açılmış 22.000 m2 kapalı alanı olan ve 105 yataklı A grubu bir hastanedir ve Batı Karadeniz Bölgesine hizmet vermektedir. Açıldıktan kısa bir süre sonra uluslararası sağlık turizmine de başlamıştır. hastanemiz şu anda IRAK, UKRAYNA, KAZAKİSTAN,RUSYA VE ALMANYADAN hastaları tedavi etmektedir. Ülkemizin her geçen gün sağlık turizmi konusunda marka ve daha çok tercih edilen bir ülke haline gelmiştir. Bizleri teşvik eden sağlık bakanlığımıza teşekkür eder, sağlık hizmeti sunucularımıza da başarılar dilerim.
0
Cevapla
hikmet aktan
karabüğe medikar açılmasıyla birlikte karabüke çocuk hekimi atanması durdu....devlet ve çocuk hastanesinin hekimleri istifa ederek medikara geçti...Hayırlı olsun...
0
Cevapla
murat uyar
karabük doğum evinde son dört yıldır olmadığı kadar çocuk doktoru var şuan...hatta merkezde devlet hastanesindede yaklaşık 7yıl sonra ilk defa çocuk ve kadın doğum polikliniği açılacak...sağlık alanında kamuda özelde karabük sağlık üssü olmak istiyorsa bunu sağa sola çamur at izi kalsın yöntemiyle yapamazsın...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir