Medimagazin logo

60 yaşını dolduran doktorlar özel hastanelerde boş kadro şartı aranmaksızın çalışabilecek

Sağlık Bakanlığınca 60 yaşını dolduran tabipler ile engellilik oranı en az yüzde 60 olan tabiplerin, özel hastanelerde boş kadro şartı aranmaksızın çalışabilmelerine ilişkin düzenleme yapıldı.
Kaynak: AA - Yıldız Nevin Gündoğmuş
60 yaşını dolduran doktorlar özel hastanelerde boş kadro şartı aranmaksızın çalışabilecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan "Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, özel hastanenin kalite ve verimliliğini artırmak amacıyla izin verilebilecek hususlara ilişkin maddede yapılan düzenleme ile 60 yaşını dolduran tabipler ile engellilik oranı en az yüzde 60 olan tabipler özel hastanelerde boş kadro şartı aranmaksızın çalışabilecek.

Ayrıca bu kapsamda çalışan hekimler, 1219 sayılı Kanunun 12'nci maddesine uygun olmak kaydıyla planlama kapsamındaki iki özel sağlık kuruluşunda daha çalışabilecek. Bu kuruluşlardan bir tanesi çalıştığı il dışında planlama kapsamındaki bir özel sağlık kuruluşu da olabilecek.

Emekli olan tabipler aynı şekilde çalışmaya devam edecek

Bu kapsamda, çalışan ve kadrosuzluk nedeniyle emekli olan tabipler de aynı şekilde çalışmayı sürdürebilecek.

Tabiplerin bu hakları çalıştığı kuruluştan ayrılarak başka kuruluşta çalışmak istemesi halinde de aynı şekilde devam edecek.

Öte yandan "Ayakta Teşhis Ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" de aynı şekilde düzenlenerek Resmi Gazete'de yayımlandı.

boş kadro
sağlık bakanlığı
tabip
özel hastane
düzenleme
Yorum (2)
Doktor
Konuyu bilen biri biraz açabilir mi?
3
Cevapla
ömer hayyam
1-) TERCİHAN 60 YAŞ ÜSTÜ 2-) HASTANEYE YAKIN ÇEVREDE OTURAN, GEREKTİĞİNDE HEMEN - ANINDA KURUMDA OLABİLECEK 3-) YOĞUN İŞ TEMPOSUNA UYUM SAĞLAYABİLECEK 4-) HASTA VE HASTA YAKINI MEMNUNİYETİNİ HATİM ETMİŞ 5-) TIBBİ GELİŞMELERİ YAKİNEN TAKİP EDEN 6-) CERRAHİ KONULARDA ÜSTÜN YETENEKLİ 7-) İŞ ODAĞI YÜKSEK ( SADECE İŞ İLE İLGİLENECEK , HAKEDİŞ - PERFORMANS PROGRAMLARINA BAKMAYACAK- SORGULAMAYACAK) 8-) ÇALIŞMA ARKADAŞLARIYLA UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAK 9-) ÖĞLE YEMEĞİ VERİLECEK 10-) BAĞKUR İÇİN %10 DESTEK YAPILACAK 11-) YOĞUN NÖBET TEMPOSUNA UYUM SAĞLAYABİLECEK ( NÖBETLER ÜCRETSİZDİR ) 102-) İZMET ALIM SÖZLEŞMESİ ŞEKLİNDE ÇALIŞABİLECEK TAKIM ARKADAŞLARI ARIYORUZ.
44
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir