Medimagazin logo

Ermenilerden özür imzasına tepki

Ermenilerden özür imzasına tepki
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hekim kamuoyu ile birlikte Türk ulusunun bilgisine sunulur!

Yaklaşık iki ay kadar önce Dünya Hekimler Birliği ağ sayfasında "ayın ülkesi" adı altında erişilebilen bir alanda ve hekimlikle ilişiği kestirilemeyen bir konu işlenmekteydi. Ermenistan tanıtımı gerekçesiyle hazırlanmış olan bu alanda, dinsellikten tutun da "tehcir" sırasında yaşananlara ve oradan da yola çıkılarak "Ermeni soykırımı"na varan ve bir ulusu "soykırımcı" koltuğuna oturtan bir soysuzluk sergilenmekteydi.

Duyarlı Türk hekimleri olarak, tepki gösterme görevimizi yerine getirmiş, Dünya Hekimler Birliği üyesi olan TTB'nin, bu haksız ve asılsız yaklaşımı düzeltmek üzere Dünya Hekimler Birliği katında girişimde bulunması istemimizi dile getirmiştik.

Biz TTB Yönetimi’nden bu haksız uygulamaya karşı bir tepki vermesini beklerken, TTB'nin konu hakkındaki yanıtı bizlere "profaşist" yaftası yapıştıran bir basın açıklaması geldi. Deyim yerindeyse "hekimlikten başka kaygısı olmayan!" TTB'nin yanıtı suratımızda bir tokat gibi patlamıştı!

"Ermeni soykırımı" yalanlarının karşısında durmayı "profaşist" bir yaklaşım olarak gören TTB Yönetimi ve onun sayın başkanı Gürsoy, emperyalist kurguların güncel aygıtları gündeme geldiğinde kendini tutamıyor.

Hekimlerin ve sağlık ortamının sorunları gerekçesiyle yürütmeden randevu bile alamayan TTB Merkez Konseyi Başkanı sayın Gencay GÜRSOY'un "Kürt sorunu ve çözümü" söz konusu olduğunda en üst düzeylerde kabul gördüğünü anımsamasak bu "tokat" gibi yanıtla dersimizi alıp, başımız önümüze eğerdik!

Bugünlerde bu kendini alamayış ve tutarsızlık bir kez daha yinelenmektedir. "Ermenilerden özür diliyorum!" imza kampanyası başlatan "aydınlarımız" içinde Gencay GÜRSOY'un ilk imzacılardan biri olarak yerini alması şaşırtıcı değildir.

Sayın Gürsoy’un başında bulunduğu TTB Yönetimi’nin ulusal çıkarlarımız ve tarihsel gerçekleri zedeleyen uluslararası girişimler karşısındaki edilgenliğine karşılık, gerek Kürt sorunu ve gerekse Ermeni soykırımı konusunda oldukça özgürlükçü ve öncü tutumu dikkatlerden kaçmamaktadır.

Böylesine ibretlik ve ulusa dirsek atan yaklaşım ve duruşu (daha doğrusu duruş bozukluğu) kınıyor, hekim kamuoyu ile birlikte Türk ulusunun bilgisine sunuyoruz.

Ulusal Hekim Birliği Adına UHB Yürütme Kurulu

Recep Akdur

Tanju Topçu

Ali Rıza Üçer

Doğan Dede

ermenilerden
özür
imzasına
tepki
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir