Medimagazin logo

Süs havuzlarındaki büyük tehlike

Yaz aylarında özellikle çocukların serinlemek ve oyun oynamak için girdikleri süs havuzlarının hastalıkların yanı sıra ölüme bile yol açabileceği vurgulandı.
Kaynak: BUGÜN GAZETESİ
Süs havuzlarındaki büyük tehlike
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Bayazıt İlhan, yaz aylarında çocukların meydan, cadde ve mahallelerdeki süs havuzlarına oyun oynamak için girebildiğine işaret etti. Süs havuzlarının serinlemek için kullanılmasının kişi sağlığı ve toplumsal düzen açısından riskler oluşturduğunu belirten İlhan, "Bu havuzlarda çok önemli hijyen sorunları vardır.
 
Havuzlar, gözde, ciltte ve vücudun birçok yerinde enfeksiyon yaratan mikroplar barındırıyor. Bu yönüyle girilmesini kesinlikle önermiyoruz" diye konuştu. İlhan, havuzlarda ışıklandırma nedeniyle elektrik akımı da olabileceğini söyledi. "Işıklandırmalardan kaynaklanan elektrik kaçakları havuzlarda tehlike yaratıyor. Elektrik çarpması gibi riskler var" diyen İlhan, havuzlardaki mimari gereği var olan sivri taşların da çocukların yaralanmasına yol açabileceğini vurguladı.
 
Genellikle süs havuzlarında enfeksiyon ve elektrik çarpmalarının büyük problemler oluşturduğunu dile getiren İlhan, "Hatta 'Caddelerdeki süs havuzlarına girilmesi öldürebilir' diyebiliriz" dedi.
süs
havuzlarındaki
tehlike
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir