Medimagazin logo

Özel Sağlık Sigortası neleri kapsar? Fiyatları nelerdir?

Beklenmedik hastalıklara karşı güvence altına alan Özel Sağlık Sigortası tedavi sırasında maddi açıdan zorlanmamak adına büyük önem taşımaktadır. Peki özel sağlık sigortası neleri kapsar, 2022 fiyatları nedir?
Özel Sağlık Sigortası neleri kapsar? Fiyatları nelerdir?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Özel Sağlık Sigortası fiyatları yaklaşık 3 Bin TL ile 25 Bin TL arasında farklılık göstermektedir. Fiyat skalasının bu kadar geniş olmasının nedeni ise başvuru değerlendirme kriterleridir. Online sigorta satın al işlemleri ile tarafınıza teklif iletilir. Bu teklifler yaşınız, sağlık durumunuz ve ikamet ettiğiniz bölge gibi detaylar değerlendirilerek sunulur.

Özel Sağlık Sigortası neleri kapsar?

Özel sağlık sigortası genellikle ayak tedavi ve yatarak tedavi teminatlarını kapsamaktadır. Hastaneye yatış gerektiren (ameliyat vb.) ve röntgen gibi yatış gerektirmeyen hizmetleri ÖSS poliçenizle karşılayabilirsiniz. Özel sağlık sigortası poliçelerinde en önemli konulardan biri teminat limitleridir. Çünkü tedaviler bu limitler kapsamında belirleniyor. Bazı poliçeler tedavi masraflarının tamamını öder. Bazıları ise %80 civarını karşılar. Geriye kalan kısım ise tarafınızca ödenmelidir. Teminat limitleri sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir. O nedenle teklif alırken teminat kapsamlarını ayrıntılı bir şekilde incelemeniz gerekiyor.

Özel Sağlık Sigortası primi nasıl hesaplanır?

Özel Sağlık Sigortası primi belirlenirken yaş, cinsiyet, yaşanan şehir ve sağlık durumu gibi unsurlar dikkate alınır. Bunun yanında özel sağlık sigortası poliçesi için limit, katılım payı oranı ve teminat kapsamı ödenecek primi önemli ölçüde etkiler. Şimdi prim hesaplanırken göz önünde bulundurulan faktörlere yakından bir göz atalım.

Yaş: Küçük yaştaki çocuklar mevsimsel değişiklikler nedeniyle daha sık hastalanırlar. O nedenle sağlık harcamaları daha fazladır. Aynı şekilde ileri yaştaki bireylerde de kronik hastalıklar meydana gelebilir. Dolayısıyla ileri yaştaki kişiler, bebekler ve çocuklar için özel sağlık sigortası primi daha yüksek hesaplanır. Genç ve sağlıklı kişiler ise risk grubunda değildir ve ödeyeceği prim daha düşük olacaktır.

Yaşanan Şehir: Büyük şehirlerde ikamet eden kişiler için özel sağlık sigortası fiyatları daha fazla çıkar. Çünkü İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Bursa gibi bölgelerde hastane maliyetleri daha yüksektir. Küçük şehirlerde maliyetler çok daha az olduğu için fiyatlar da düşük hesaplanır.

Sağlık Durumu: Kronik bir hastalığı olmayan bireyler risk grubunda değildir. Sigorta firmaları genç ve sağlıklı kişiler için çok daha uygun fiyatlar belirler. Fakat kronik bir hastalığı bulunan kişilerin komplikasyon geliştirme riski fazla olduğu için prim tutarı artabilir.

Teminat Kapsamı: Özel sağlık sigortası kapsamı, diğer sigorta türlerine göre daha geniştir. Dolayısıyla pek çok sağlık hizmetini güvence altına alır. Poliçenize eklemek istediğiniz her ek teminat ekstra prim olarak karşınıza çıkacaktır.

Özel Sağlık Sigortası fiyatları 2022

Yukarıda da göreceğiniz üzere özel sağlık sigortası fiyatları belirlenirken pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Yani net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Özel sağlık sigortası teklif al işlemlerinde teminat kapsamı, yaşadığınız şehir, sağlık durumunuz, yaşınız ve daha pek çok faktör değerlendirilecektir.

Özel sağlık sigortası beklenmedik rahatsızlıklara karşı sizleri güvence altına alacaktır. Ayrıca bütçenizi zorlayacak tedavi yöntemlerinden de kurtulmuş olursunuz. Şuan sağlıklı ve genç olsanız bile ummadığınız bir anda ani hastalıklar meydana gelebilir. Maddi açıdan zorlanmamak ve hastalıklarınız için en iyi tedavileri uygulatmak adına sigortanızı yaptırmanızda fayda var. Sağlık ihmale gelmez. O nedenle sen de vakit kaybetmeden online özel sağlık sigortası yaptırma işlemlerini başlat!

ozel saglik sigortasi
hastalik
ozel saglik sigortasi fiyatlari 2022
prim
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir