Medimagazin logo

Çocukların yüzde 10’unda kahvaltı alışkanlığı yok

Sağlık Bakanlığı, 81 ilde Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması yaptı. 99 ekiple 19 bin 56 hanede yapılan çalışmada, beslenme alışkanlıklarından çocukların fiziksel aktivitelerine kadar birçok önemli veriye ulaşıldı.
Kaynak: ZAMAN
Çocukların yüzde 10’unda kahvaltı alışkanlığı yok
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye’deki 6-11 yaş grubu çocukların yüzde 58,4’ünün düzenli olarak egzersiz yapmadığı belirlendi. Bu yaş grubunda TV, bilgisayar, internet, ev ödevi, ders çalışma için hareketsiz geçirilen ortalama süre 6 saat olarak tespit edildi. 44 bin 607 kişi ile yapılan çalışmada, mutfaklara girilerek beslenme alışkanlıkları ortaya çıkarıldı.

Araştırma kapsamında 6-11 yaş grubu çocukların beslenme alışkanlıkları tespit edildi. Türkiye genelinde çocukların yüzde 10,8’inin kahvaltı yapma alışkanlığı yok. Yaş grubu 2-5 yıl arasında olan çocukların hafta içi aktivite için (TV, bilgisayar, internet) harcadıkları ortalama süre 3 saat 46 dakika .

Aktivite türleri değerlendirildiğinde çocukların en fazla TV, video, VCD, DVD için zaman harcadıkları görüldü. 6-11 yaş grubu çocukların yüzde 8,4’ü ise düzenli olarak egzersiz yapmıyor.

çocuk
kahvaltı
sağlık bakanlığı
beslenme
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir