Medimagazin logo

Trump’ın eski danışmanı COVID aşısı karşıtlarını bir araya getiriyor

Bir dönem Türkiye lehine lobi faaliyetleri yürüten, Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak sadece bir ay görev alabilmiş olan Michael Flynn, bu defa da sağlık alanındaki sıra dışı projesiyle dikkat çekiyor. Flynn, COVID aşısı karşıtlarını bir araya getiriyor
Kaynak: Sözcü
Trump’ın eski danışmanı COVID aşısı karşıtlarını bir araya getiriyor
Michael Flynn
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Trump başkan olduktan sonra en çok konuşulan isimlerden biri olan Michael Flynn, COVID aşısı karşıtlığını bir adım daha ileri götürerek yeni bir proje başlatıyor. Flynn, COVID-19 aşısı olmayan kişiler için kan bağışı, taşıyıcı anne ve aşılanmamış bekarların birbirlerini bulabilecekleri çevrim içi bir topluluk kuruyor.

Eski danışman, 2017’de FBI’a yalan söylemekten suçlu bulunarak dünya basınının dikkatini çekmiş, pandemi döneminde ise COVID aşısı karşıtlığıyla kendinden söz ettirmeyi başarmıştı. Flynn, korona virüsünün George Soros, Bill Gates ve Klaus Schwab tarafından yaratıldığını söylemiş, aşı karşıtı bir tavır sergilemişti.

Şimdi de eski danışman, COVID-19 aşısı olmayan kişilere adanmış çevrimiçi bir topluluk başlatıyor.

Topluluğun adı 4thePURE ve web sitesine göre üyeler kan bağışçıları, sperm bağışçıları, anne sütü bağışçıları, taşıyıcı anneler ve aşılanmamış bekarlarla bağlantı kurabilir. Ayrıca toplulukta COVID-19 aşısı olmayan işletmeler da yer alabilecek.

Ücretli üyelik sistemi

Web sitesinin ne zaman yayına girdiği belli değil, ancak şirket bu ayın başlarında hizmeti hakkında tweet atmaya başladı. Sitedeki bir reklamda Flyyn, 4thePURE’ün amacının; COVID-19 aşısına cesurca karşı koyan benzer fikirlere sahip bireylerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlamak olduğunu söylüyor.

Çevrim içi topluluk, üyelik sistemiyle çalışıyor ve ömür boyu üye olmak 2500 dolar olarak ücretlendiriliyor.

COVID-19’un kökenleri araştırılmaya devam ederken, bazı komplo teorisyenlerinin öne sürdüğü gibi, virüsün dünyanın önde gelen milyarderleri tarafından yaratılmış olduğuna dair üretilen komplo teorisini destekleyecek hiçbir kanıt yok.

Türkiye’den para almıştı

Aşı karşıtı tavrından önce ise Flynn, bir aydan kısa bir süre Trump’ın ulusal güvenlik danışmanı olarak görev almış ve skandallarıyla dünya basınını meşgul etmişti. O dönem başsavcı vekili olan Sally Yates, Beyaz Saray’ı korgeneralin bir Rus diplomatla teması hakkında yetkililere yalan söylemiş olabileceği konusunda uyarmasından sonra Flynn istifa etmişti.

Ayrıca Adalet Bakanlığına ibraz edilen belgelere göre; Flynn Intel Group, Ağustos 2016 ila Kasım ayı ortalarına kadar, Inovo şirketinden 530 bin dolar ödeme aldı. Dosyaya göre; Flynn’in şirketi, FETÖ elebaşı Gülen hakkında bilgi toplayıp ABD'li yetkililere Gülen’e karşı harekete geçmeleri için baskı yaptı.

michael flynn
asi karsitligi
trump
covid asisi
Yorum (1)
nevzat kulukçu
türkiye'de halen hatırlatma dozu yapıyorlar amca. :)
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir