Medimagazin logo

Omicron'a etkili yeni COVID aşıları Eylül'de hazır olabilir!

Omicron'un BA.4 ve BA.5 varyantına yönelik antikor içeren yeni aşılar Eylül ayında kullanıma sunulabilir
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Omicron'a etkili yeni COVID aşıları Eylül'de hazır olabilir!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı (HHS)  yaptığı açıklamada , Omicron koronavirüs alt varyantlarını hedef alacak şekilde güncellenen Moderna ve Pfizer güçlendirici aşılarının sonbaharın başlarında sunulabileceğini ve federal sağlık kurumlarının onayını bekleyebileceğini söyledi.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), aşı üreticilerine Haziran ayında güçlendirici aşılara  Omicron BA.4/5 varyantlarını eklemek ve iki varyantı da içeren bir aşı oluşturmak üzere güncellemelerini tavsiye etmişti.

CNN'e konuşan bir FDA sözcüsü, "Pfizer ve Moderna, modifiye aşıların Eylül ayına kadar mevcut olmasını beklediklerini belirttiler" dedi.

ABD Hükümeri hem Biontech hem de Modernanın modifiye aşıları için siparişlerini vermiş bulunuyor.

FDA sözcüsü, ajansın "FDA'nın güvenlik ve etkinlik incelemesinin ardından, gelişen halk sağlığı ihtiyaçlarını karşılamak için bu sonbaharda modifiye edilmiş COVID-19 aşılarının mevcut olmasını sağlamak için" son birkaç aydır aşı üreticileriyle yakın bir şekilde çalıştığını söyledi. FDA, COVID-19 aşılarını kullanılabilir hale getirmek için başvuruları hızla gözden geçirecek.

omicron varyanti
asi
guclendirici asi
eylul ayi
ba 4
ba5
Yorum (1)
nevzat kulukçu
omicron mu kaldı ? pfizer 'allah bereket versin' demeyecek mi?
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir