Medimagazin logo

Korkutan açıklama...Fazladan ölümler on kat arttı!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Pandemi Çalışma Grubu Üyesi Güçlü Yaman, Sağlık Bakanlığı’nın dün yayımladığı 25 Temmuz-1 Ağustos verilerini, "Geçen yıl Delta dalgası yaşanırken fazladan ölümler resmi Covid-19 ölümlerinin iki katı civarındayken bu oran bu yıl on katına kadar çıktı" dedi
Kaynak: Sözcü - Latif Sansür
Korkutan açıklama...Fazladan ölümler on kat arttı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre 25 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında haftalık vaka sayısı 406 bin 322 olarak tespit edilirken, anılan tarihlerde 337 kişi hayatını kaybetti.

Haftalık COVID-19 tablosu açıklandı, ölümler iki kat arttı

Sözcü'den Latif Sansür'ün haberine göre,  verileri “ürkütücü boyutlarda” ifadesiyle değerlendiren Prof. Dr. Bengi Başer, “25 Temmuz – 1 Ağustos haftası Sağlık Bakanlığı verileri bile ürkütücü boyutlarda; 406 bin 322 kişinin testi pozitif çıkarken, ölüm sayısı bir önceki haftanın 2 katı artarak 337 olmuş. Önümüz sonbahar, kapalı alan ve toplu taşımalarda mutlaka maske tekrar zorunlu olmalı” uyarısı yaptı.

 

Yaman, fazladan ölümlere dikkat çekti: On katı

TTB Pandemi Çalışma Grubu Üyesi Güçlü Yaman'da, bu yıl Covid-19 ölümleriyle fazladan ölümler arasında büyük bir fark olduğunu dile getirdi. Yazılımcı Yaman, hazırladığı grafiklerle fazladan ölümlere dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı; “Fazladan ölümlerdeki artış hızı gecen yıl bu zamanlar yaşadığımız Delta dalgasının artış hızıyla aynı. Fakat resmi Covid ölümleriyle arasında bu yıl büyük bir ayrışma var.

Geçen yıl fazladan ölümler resmi ölümlerinin iki katı iken bu yıl on katı. Salgının başından bu yana fazladan ölümler, resmi Covid ölümlerinin çok üzerinde seyretti. Sağlık Bakanı Koca, Kasım 2021'de gerçek ölümlerin açıklananın 3 katı olduğunu söyleyerek bu grafikte gösterilen 300 bine yakın fazladan ölümü doğrulamış oldu.”

ttb
guclu yaman
covid19
olum orani
fazladan olum
vaka sayisi
Yorum (2)
dr
hastanede bi̇le maske takma konusunda sorun çikariyor hasta ve yakinlari ve maalesef personel, güvenli̇k. hastalik bi̇tti̇,maskeye gerek yok algisi var.örneği̇n metroda, ulaşim araçlarinda da geneli̇kle takmiyor vatandaş.nazi̇k duyurularla olmuyor bu i̇ş. duyuru volümü yükselti̇leceeeeeeeeeeeeeeeeek
3
Cevapla
Hakan
ttb kendini paralel sağlık bakanlığı sanıyor. milletin sağlık bakanı var ve bu onun sorunu. senin sorunun yada yapman gereken korona ortamında sağlıkçıların mutluluğu sağlığı ve motivasyonu için bişeyler yapmaya çalışmak! milleti düşünmek sağlık bakanının işi, sen beni düşüneceksin!
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir