Medimagazin logo

Hollanda tüm COVID-19 tedbirlerini yürürlükten kaldırdı

Hollanda'da hükümet, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında test yapma ve karantina dahil tüm tedbirlerin kaldırıldığını açıkladı
Kaynak: AA
Hollanda tüm COVID-19 tedbirlerini yürürlükten kaldırdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hükümet sitesinden yapılan açıklamada, Salgın Yönetim Ekibi (OMT) ve Sosyal Etki Ekibi'nin (MIT) tavsiyesi üzerine ülkede tüm Covid-19 tedbirlerinin yürürlükten kaldırıldığı bildirildi.

Açıklamada, semptomu olanların test yapma zorunluluğu, poztif çıkanların da karantina zorunluluğu kalktı.

Çok az sayıda kişinin COVID-19 sebebiyle ciddi rahatsızlık yaşadığı belirtilen açıklamada, "COVID-19 artık önemli sosyal ve ekonomik problemlere yol açmıyor." ifadesi kullanıldı.

Sağlık Bakanı Ernst Kuipers'in "Son tedbirlerin kaldırılmasıyla birlikte çabuk unutamayacağımız özel bir dönemi geride bırakmış olduk." şeklindeki sözlerine yer verilen açıklamada, aşı ve hastalığın daha önceden geçirilmesi yoluyla toplumun bağışıklık kazandığı vurgulandı.

Açıklamada, yeni doz aşılamanın yapılmayacağı ve belediyelere bağlı aşı ve test merkezlerinin kapatılacağı kaydedildi.

Hollanda'da ilk olarak 27 Şubat’ta İtalya’nın kuzeyindeki Lombardiya bölgesinden dönen birinde rastlanan Covid-19 nedeniyle bu güne kadar yapılan testlerin 8 milyon 600 bin 120'si pozitif çıkarken 22 bin 992 kişi Covid-19 sebebiyle yaşamını yitirdi.

hollanda
covid19 tedabirleri
covid19
test
karantina
Yorum (1)
nevzat kulukçu
dr m.c. dislike atacak.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir