Medimagazin logo

DSÖ, sonbahardan itibaren Kovid-19 vaka artışlarının daha kötüye gidebileceğini açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Avrupa genelindeki Kovid-19 vaka sayılarında son haftalarda görülen artış dolayısıyla sonbahardan itibaren virüsle mücadelenin iyice zorlaşabileceği uyarısında bulundu.
DSÖ, sonbahardan itibaren Kovid-19 vaka artışlarının daha kötüye gidebileceğini açıkladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kluge, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa bölgesinde Kovid-19 vaka artış oranının son 6 haftadır üst üste yükselmesini değerlendirdi.

Geçen hafta bölgede 3 milyona yakın yeni vaka görüldüğünü belirten Kluge, bu rakamın son bir haftadaki küresel Kovid-19 vaka sayılarının neredeyse yarısına denk geldiğine dikkati çekti.

Vaka artışlarının bu şekilde ilerlemeyi sürdürmesi durumunda sonbahardan 2023 kışına kadarki sürecin zor geçeceğini ifade eden Kluge, bölge ülkelerine "daha fazla sağlık hizmet yüküne hazırlık yapmaları" çağrısında bulundu.

Kluge, bölgede her hafta yaklaşık 3 bin kişinin Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini kaydetti ve "Bir önceki yaz mevsimiyle aynı durumda olduğumuz apaçık. Şu an tek fark, Kovid-19'un Omicron'un alt varyantları BA.2 ve BA.5'in etkisiyle daha hızlı yayılması." ifadelerini kullandı.

kovid19
Yorum (4)
Hemşir Mitat
hemşire maaşları şuanki doktor maaşlarına çıkarılmalı. doktorların maaş harici başka avantajları var. pandemide canla başla bizler çalışırız. i̇stifa da etmeyiz, yurtdışı da düşünmeyiz.
1
Cevapla
dr
hastanede bile maske takmayan ve uyardığında hekim, hemşireyle tartışan bisürü kendini bilmez var. sağlık personelini çok yoruyorlar çook...
7
Cevapla
dr
hemşir mitat, istifa da etmeyiz, yurtdışı da düşünmeyiz diyorsun, genelleme yapmışsın. konuyla ilgili bir kamuoyu araştırması var mı,yoksa bu senin fikrin mi ? senin fikrinse 1.tekil şahıs kulanman lazım. benim fikrim ,uygun koşulları bulan ve karşılayan her sağlıkçının gidebileceği ve gittiği
2
Cevapla
Uzm. Dr
@hemşir mitat. direk hekim diploması versinler. maaşların hekim maaşına çıkarılması yetmez. bu kadar saçmalamayın arkadaş.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir