Medimagazin logo

Santa Farma İlaç, marka sayısında lider

Ekonomi ve İş Dünyası Portalı Turkishtime’ın, bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiği “Türkiye Ar-Ge Araştırması”nda, 2021 yılında Ar-Ge Merkezi’nden alınan marka sayısına göre Santa Farma İlaç 101 marka ile tüm sektörler arasında ilk sırada yer aldı
Santa Farma İlaç, marka sayısında lider
Santa Farma İlaç Stratejik Planlama ve Operasyon Başkan Yardımcısı Sami Kiresepi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İlaç sektöründe Ar-Ge’ye en fazla harcama yapan firmalar sıralamasında 30 milyon 83 bin 364 TL ile 6. sırada yer alan Santa Fama İlaç, İlaç Sektöründe En Fazla Proje Yürüten firmalar listesinde de 78 proje ile 8. sırada yer aldı.

Santa Farma İlaç Stratejik Planlama ve Operasyon Başkan Yardımcısı Sami Kiresepi,“Dünyadaki 50 yenilikçi şirketin sektör dağılımına baktığımızda 29 şirketin bilgi ve iletişim teknoloji sektöründe, 9 şirketin ilaç, 2 şirketin otomotiv, 10 şirketin de diğer sektörlerde oldukları görülüyor. İlaç sektörü 50 yenilikçi şirket arasında dijital sektörden hemen sonra geliyor. Sektörümüz yüksek maliyetli alt yapısı ve pahalı Ar-Ge çalışmaları ile geleceğin öncü sektörlerinden biri. 

Dünyada Ar-Ge harcamaları içindeki en büyük pay yüzde 15 ile ilaç sektörüne ait. Türkiye'de bütün sektörler için Ar-Ge çalışmalarına ayrılan pay ne yazık ki yeterli düzeyde değil.Türkiye ilaç pazarı uzun yıllara dayanan tecrübesi, sürekli geliştirdiği üretim teknolojisi, devamlı büyüyen üreten kapasitesi ve sahip olduğu nitelikli insan gücü ile küresel ilaç sektöründe etkili olmaya adaydır ve bu konuda ciddi bir potansiyeli vardır. Bu nedenle Santa Farma İlaç olarak Ar-Ge çalışmalarımızı her gün artırıyor, daha fazla fayda sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

santa farma ilac
sami kiresepi
ilac
marka
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir