Medimagazin logo

Pfizer'de 20 ülke pazarının yönetimi Türkiye'den yapılacak

Pfizer, küresel yönetim yapısı içerisinde 20 ülkeyi bir Türk'e emanet etti. Berk Gürdoğan, Kafkaslar ve Orta Asya bölgesinin yanı sıra Doğu Avrupa ülkelerinden de sorumlu olacak şekilde Bölge Direktörü pozisyonuna getirildi.
Pfizer'de 20 ülke pazarının yönetimi Türkiye'den yapılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Pfizer tarafından yapılan açıklamaya göre, Kafkaslar ve Orta Asya Bölgesinin (CauCAR: Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Tacikistan, Moğolistan, Afganistan, Özbekistan, Ermenistan, Azerbeycan, Gürcistan) Bölge Direktörü olarak 10 ülkenin yönetiminden sorumlu olan Berk Gürdoğan'ın sorumluluk alanı 10 Doğu Avrupa ülkesini de kapsayacak şekilde genişletildi.
    

Gürdoğan, CauCAR bölgesinin yönetimine ilave olarak Romanya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Ukrayna, Litvanya ve Beyaz Rusya olmak üzere toplam 20 ülkenin yönetiminden sorumlu olacak. Aralık 2011 itibariyle yeni görevine başlayan Gürdoğan, 20 ülkenin yönetimini Türkiye üzerinden yürütecek. Bu atama ile Gürdoğan, Pfizer bünyesinde global bir pozisyona atanan 35. Türk yönetici oldu.
    

Berk Gürdoğan yeni görevi hakkında şunları ifade etti:
     ''Pfizer Türkiye'de şimdiye kadar kazandığım deneyimlerin yeni görevimde bana büyük katkıda bulunacağına ve bunlara yenilerini katmaya devam edeceğime inanıyorum. Pfizer Türkiye, global Pfizer'de lider okulu olarak görülen bir şirket. Yenilikçi İK uygulamaları, eğitim ve gelişim programlarıyla çalışanlarını destekleyen Pfizer Türkiye'den yetişen biri olarak bu coğrafyada çalışmaya devam edecek olmaktan son derece mutluyum. Ayrıca, Pfizer'in de ülkemizin giderek artan stratejik önemi ve idari merkez haline gelme vizyonuyla paralel bir şekilde bu yönde adım atması, yalnızca benim için değil, tüm ekip arkadaşlarım için bir gurur vesilesi.'

pfizer'de
20
ülke
pazarının
yönetimi
türkiye'den
yapılacak
Yorum (1)
ayşe er
sayın hocam bir de kadrolar rektörlerin keyfine kalmasa ne güzel olur. bu keyif işi mi, özlük ve emek hakkımı, kişilik hakkı mı anlamak güç.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir